Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Gab » 2007.01.07. 21:37

válasz timpo hozzászólására:

Szia timpo,

nekem a rágó és a szopogatós cukorka bevált, csak ajánlani tudom. Próbálkoztam tapasszal többször is, de nekem az volt a problémám vele, hogy nem tudtam szabályozni a bevitt nikotinmennyiséget, így alvásproblémáim voltak. Ezzel szemben szerintem a rágóban és a cukorkában az a jó, hogy akkor veheted be, mikor nagyon hiányzik a cigi. Egy hét után azonban a nikotinos rágót is abbahagytam, s áttértem az immár nem nikotinos rágókra és cukorkákra, melyeket - még közel három hónap után is - változatlanul használok, bár õszintén szólva utálom a rágót. Azért hagytam abba a nikotinos rágókat és cukorkákat, hogy még ezzel se juttassak a szervezetembe nikotint, megkönnyítve ezzel a leszokást. (Bár van egy gyanúm, hogy igazából nem is nikotinfüggõség alakul ki, hanem valami egészen más.)

A http://www.hazipatika.com/topics/nikotinstop honlapon össze tudod hasonlítani a különbözõ nikotinos tapaszokat, rágókat és szopogatós cukorkákat, de a készítményekrõl tájékozódhatsz az alábbi honlapokról is:

NiQuitinCQ (GlaxoSmithKline) http://www.niquitincq.hu/
Nicotinell (Novartis) http://www.nicotinell.com/index.html
Nicorette (Pfizer) http://www.pfizer.hu/cms/netalon.xml?data_id=460

Szerintem nyugodtan alkalmazd ezeket a nikotinpótló készítményeket (tapasz, rágó, cukorka). Ha jól emlékszem hat hónapig lehet ezeket alkalmazni, de valószínûleg sokkal hamarább abba fogod hagyni õket. Még valami: a tapaszoknál nagy eltérések vannak a dózisban, nem mindegy, hogy milyent veszel. Tanulmányozd át õket, mielõtt veszel.

Sok szerencsét és kitartást mindnyájunknak!
Gab

HozzászólásSzerző: chop » 2007.01.07. 21:06

válasz timpo hozzászólására:

Akarat. Az bevalik.
chop

HozzászólásSzerző: timpo » 2007.01.07. 05:02

Sziasztok!
Én még mindíg kitartok.A párom most akar leszokni a biorezisztenciában nem hisz olvasni nem akar.A tapasz vagy a rágó bevállt már valakinek?
timpo

HozzászólásSzerző: razgon » 2007.01.05. 10:46

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 3 hónap, 3 nap, 15 óra, 43 perc, 5 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1873 db.
Az így megspórolt költség: 34503 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 1.87 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 4 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 11 gramm kátránnyal és 9 gramm szénmonoxiddal.

Boldog Új Évet Minden Újdonsült Nemdohányzónak! És kitartást.

razgon

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2007.01.05. 01:11

válasz mse hozzászólására:

Gratula! Csak így tovább, minden leszokónak!
És BÚÉK!
Zsoltu

HozzászólásSzerző: Evicuska » 2007.01.04. 19:13

Sziasztok!

Mi a férjemmel ma mentünk el egy biorezonanciás kezelésre, mert több ismerõsünknek is jó tapasztalata volt ezzel kapcsolatban.
Igazából lehet, hogy ez a testet kikapcsolja, vagyis a tested már nem akarja a nikotint, de az agyad... na azt nem tudják kimosni... szóval nehéz elhessegetni a csúnya gondolatokat. De kitartok, remélem a férjem is, aki most délutános mûszakban van, remélem erõs lesz míg hazaér.
Szóval kemény 8 órája nem gyújtottam rá. Kitartok, erõs vagyok:)
Evicuska

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.04. 07:45

Sziasztok!

Örülök, hogy kezdünk többen lenni a nem cigizõk táborában. Most, hogy lementek az ünnepek, a kollégáim is mind gratuláltak, hogy ilyen ügyes vagyok. Mondták is, hihetetlen számukra, hogy már ennyi ideje megálltam és nem gyújtottam rá, hiszen az osztályunkon "nagy bagósnak" számítottam.
Hízás? Egy kicsit én is beindultam, pedig nem igazán vagyok hajlamos, hiszen a családunkban nincs kövér. Talán annyi, hogy rám is fér egy pár kiló, mert vékony voltam, vagyok is még, de odafigyelek, hogy ne nassizzak annyit. Az elején sok édesség, ja, meg mogyoró ment le! Ez, szerintem megoldható és inkább rágózom, vagy ropizom. Elhízni azért mégsem szeretnék, mert a ruhatár cseréje sem kevés, meg egyébként is.
Nekem a második és harmadik hét volt a nagyon nehéz eddig. Remélem, a nagyon nehezén túl vagyok, mivel már nem érzem nagy problémának, hogy ne gyújtsak rá, pedig a kollégáim cigiznek.
Viszont tudok mélyen levegõt venni, és nem fulladok!!! Ez nagyon jó dolog!
Képzeljétek! A kalkulátoron kiszámoltam, hogy a kb. 35 év alatt egy kétszobás lakás árát füstöltem el, valamint 1,5 kg kátrányt juttattam a tüdõmbe! Na, belegondoltam! Ez a kátrány tette tönkre a hörgöimet! Biztosan beleborzadnék ha látnám milyen lehet belül! Óh! Borzalmas! Ez csak megerõsített, hogy soha cigit ne vegyek a számba! Ha már ezeket "visszacsinálni" nem is tudom, de egy stagnálást elérek és az állapotom nem lesz rosszabb, az is nagyszerû dolog!
Fel a fejjel! Mindenkinek érdemes füstmentesen élni!
vica

HozzászólásSzerző: márti » 2007.01.02. 21:10

válasz vica hozzászólására:

Mindenképp megér egy próbát.Nekem eddig mindig az jelentett problémát,hogy nem tudtam aludni csak pár órát .Erre is segít?Na majd kipróbálom.A másik gond,hogy hirtelen híztam 8 kilót legutóbb és én mindig imádtam enni és soha nem fogyóztam nem is tudnék ezért megrémültem mert még emlékszem a terhesség alatt felszedett kilóktól milyen nehéz volt megszabadúlnom.Bevallom az utolsó alkalommal csak ezen hiúsági okok miatt gyújtottam rá,de megbántam lehet jobb lett volna mégis inkább diétáznom.Pedig tényleg nem nassoltam csak a rágó ment ész nélkül.De lehet a 14 év amióta szívom az gyõzött és csak erre fogom.Mindegy új év új élet új lehetõség. Megpróbálok élni vele.És kiprobálom a kudzu-t hátha.
márti

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.02. 20:24

válasz márti hozzászólására:

Szia Márti!

Visszanézheted, hogy én hogy kezdtem. 35 éve, hogy cigizem. Nagyon szerettem! Nem is akarta leszokni, mert jó volt! De most, hogy beteg lettem, csak azért imádkoztam a Ct-lelet kiadásáig, hogy ne legyek tüdõrákos. Szerencsémre az nem, de tüdõtágulásom az van, eléggé jókora. Most azóta nem cigizem. Viszon szedem a KUDZU nevû gyógynövényes kapszulát, amit kimondottan szenvedélybetegeknek ajánlanak -alkohol és nikotinfüggõknek. Szerintem, használt! Sokkal könnyebb, mint gondoltam!
Ide bemásolom, hátha érdekel valakit a tájékoztatótját:
Harminc nap alatt leszokhat a dohányzásról
Biztos siker a Kudzu segítségével!

A kudzu elnevezésû növény egy Ázsiából származó babfajta, melyet évszázadok óta fogyasztanak teaként. Elsõsorban az alkoholról való leszokásban játszott szerepe ismert (még ma is). Még nagyobb segítséget nyújt a kudzu azoknak, akik a dohányzásról szeretnének leszokni!

Nagyon sok dohányzó van, de köztük nagyon kevés az, aki nem gondolt még a leszokásra. A kudzu segítségével ez könnyen megvalósítható. 14 - 30 nap alatt Ön is újjászülethet.
A kudzu teaként is fogyasztható, de íze nem különösebben élvezetes. A legtöbben ezért tabletta formájában fogyasztják. A dohányzást gátló tabletták nagy koncentrációban tartalmazzák a kudzu hatóanyagot. Egy tabletta 300 mg magas koncentrációjú kudzu-kivonatot tartalmaz.
A kudzu meglepõ sebességgel méregteleníti a szervezetet.

Hogyan hat a kudzu?
A nikotin az ún. nikotin receptorokon keresztül fejti ki hatását. Ha valaki abbahagyja a dohányzást, akkor ezek a nikotin receptorok szabadon maradnak. Ez elvonási tünetekhez vezet, ilyen a nyugtalanság, az ingerlékenység és a megemelkedett nikotin-éhség. A kudzu hatóanyagai egyszerûen lekötik ezeket a receptorokat, és így gyakorlatilag helyettesítik a nikotint.

Milyen gyors a kudzu hatása?
Már elegendõ, ha reggelente amint felkel gyorsan bevesz egy tablettát, majd este még egyet. Ezzel már nem fogja kívánni a cigarettát.

Amerikai és francia kutatási eredmények igazolják, hogy a kudzu növény babjában és gyökerében található anyagok gátolják a rosszullét, valamint a nyugtalanság és az ingerlékenység kialakulását.
A híres Haward egyetem (Boston, USA) tudósai lelkesedéssel fogadták a kudzu hatékonyságát. Szilárd meggyõzõdésük, hogy a kudzu jelenti a megoldás kulcsát, ha az emberiség meg akar szabadulni a cigaretta bûvöletébõl. Az amerikai orvosok NICO-FREE névre keresztelték el ezt a növényt. A legújabb kutatások bizonyítják, hogy a dohányzók 60%-a szeretne leszokni a dohányzásról.

Miért inkább tabletta?
A tabletta íze semleges, amely sokak számára különösen fontos. Ezen kívül sokkal koncentráltabb formában tartalmazzák a hatóanyagokat, mint az egyszerû tea. A tea reggel nincs készen, a tablettát viszont az éjjeliszekrényrõl levéve egybõl be lehet kapni.
vica

HozzászólásSzerző: márti » 2007.01.02. 20:11

válasz Bleró hozzászólására:

Tudom mirõl beszélsz a szomszédban kocsma van.Nemcsak,hogy lehet cigarettát venni,de napmintnap kényelmesen jólesõen kávészürcsölgetõ dohányzó embereket látok.És a környezetemben is van dohányos,mindenapos kísértésnek vagyok kitéve amin eddig minden alkalommal elcsúsztam.A párom nem dohányzik de nem kapok támogatást"türelemben"szerinte inkább szívjam de ne legyek feszült.Na mindegy én azért néztem be erre az oldarra,hogy lássam kinek mi segített,és hogy megint nekiugorjak,pedig már magam utálom amiért 2hónap,4 hónap és megint rágyújtok.Remélem ha itt megoszthatom veletek Ti majd átérzitek mekkora nagy dolog akár 1 nap ciginélkül,és talán a kritikus pillanatokban segíthet a sok sikeres leszokó.Szívbõl gratulálok mindenkinek legyen 1 hét 1 hónap vagy akár 1 szál cigi is amirõl le tudott mondani.Reggel óta nemgyújtottam rá...Már fusztrált vagyok.
márti

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról