Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Pano » 2006.10.26. 03:01

válasz Puyol hozzászólására:

hali!

Köszi a tippeket! :)
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2006.10.26. 02:57

válasz Pano hozzászólására:

bocs, ez a helyes link:

http://bdwebooks.dy.hu/files/carr-20061021011351-jZbbcAEQLS.pdf
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2006.10.26. 02:56

válasz timpo hozzászólására:

Szia timpo!

Gratulálok az eddigi eredményedhez, de elmondom, hogy miért érzed magad így.
1.- rossz a hozzáállásod, de totálisan! Többi pontban kifejtem miért.
2.- Azt HISZED, hogy most feladtál valami fontosat. Fontos volt neked a cigi? Élvezted ahogy lerombol? Tetszett, hogy a gatyád is rámegy? Ha így lett volna, akkor még mindig dohányozál és nem szoktál volna le és nem is vágtál volna bele. Azért tetted le, mert nem szeretted! Akkor mi a gond? Örülj neki! Ne várd állandóan, hogy elmúljon a sóvárgásod, mert ezzel fóbiát okoztál magadnak és most amiatt szenvedsz, nem azért, mert elvonási tüneteid lennének! A tested már nem dohányzó, a szervezetedbõl már kiürült a nikotin. Csak az agyad még nem zárkózott fel a testedhez.
3.- Mi az, hogy másfél évet adsz magadnak? Most le akarsz szokni vagy nem? NE áltasd magad tovább!
4.- Semmi áldozatot nem hoztál azzal, hogy letetted a cigit, pont ellenkezõleg!

Nah, de én most segítek neked. Ezekszerint nem hallodtál még Allen Carr-ról és a könyvérõl. Akkor irány olvasni!

http://x3.hu/freeweb/frameset.x3?user=/nortx&page=/index.html

"Oppá!" Ez a link hogy került ide? :))

Olvasd el, mindenképpen! Rájösz majd, hogy milyen röhelyesen egyszerû leszokni! Csak kövesd az õ módszerét!
Én most végeztem a könyvel, ma van az elsõ napom (öö, azaz beléptem már a 2.-ba ) és iszonyat jól érzem magam! Nagyon boldog vagyok! S egyáltalán nem hiányzik a cigaretta (azelõtt mindig az elsõ nap volt a legszörnyûbb)! A módszer hatásos! Olvasd el, nem veszítesz vele semit, épp ellenkezõleg, rengeteget nyersz!
MAjd az elején lesz egy hasonló mondat: "Nem kell abbahagynod a dohányzást amíg olvasod a könyvet, majd csak akkor ha elolvastad a könyvet, közben is dohányozhatsz". Ez rád nem vonatkozik, tehát rá ne gyújts! :) Ezt utánna majd írja is, csak mielõtt beleesnél a csapdába.

Íme egy kis ismertetõ és kedv csináló a könyvrõl (a könyv hátlapja). Itt sokan alátámaszhatják, hogy ezzel a módszerrel könnyû!

Tehát:

"Csak olvasd el ezt a könyvet, és életed végéig boldog leszel, hogy nem dohányzol."
Allen Carr

Végre itt a módszer, amire minden dohányos várt!

- Azonnali

- Erõs dohányosoknál is hatásos

- Nem okoz súlyos elvonási tüneteket

- Nem kell hozzá akaraterõ

- Nincs sokkterápia

- Nem kellenek hozzá segédeszközök vagy trükkök

- Még csak súlygyarapodást sem okoz

- Végleges

Ha dohányos vagy, csak annyit kell tenned, hogy tovább olvasol.

Ha nem vagy dohányos, és egy barátodnak vagy rokonodnak vásárolsz, csak annyit kell tenned, hogy ráveszed õket, olvassák el a könyvet. Ha nem tudod meggyõzni õket, olvasd el te a könyvet, és az utolsó fejezetben tanácsokat kapsz arra, hogy add át nekik az üzenetet - és arra is, hogyan akadályozd meg, hogy a gyerekeid rászokjanak a dohányzásra.

Allen Carr könyve elsõ megjelenése óta a sikerlisták élén áll. 21 nyelvre fordították le, és több, mint 4 millió példányban kelt el a világban. Kétségbeesésében, melyet napi száz szál elszívott cigaretta váltott ki, Allen Carr 1983-ban kidolgozott egy olyan új módszert, amelyet ma már világszerte alkalmaznak és millióknak segít a sikeres leszokásban.

Allen Carr könyvét ajánljuk mindenkinek, aki most határozta el, hogy felhagy a dohányzással, de annak is, aki megpróbált már fokozatosan, vagy más eszközök segítségével leszokni, és mindeddig egyik próbálkozása sem járt sikerrel. Most sikerülhet!

A Rövid úton leszokni a dohányzásról megváltoztathatja az életét, Allen Carr útmutatásait követve újra felfedezheti azt a szabadságot, amit a nemdohányzás jelent.
Pano

HozzászólásSzerző: timpo » 2006.10.26. 00:43

Sziasztok!
Én új vagyok itt,de jó lett volna ha mamarabb fefedezem ezt az oldalt.Egyedül nagyon nehéz.4 hó és 19 napja nem dohányzom,de még mindíg nehéz.Sokat álmodom,hogy rágyújtok.Szerintetek mikor múlik ez el??????1,5évet adtam magamnak ha akkor is hiányozni fog rágyujtok.Szerintetek ez kevés idõ?Végül is 10 évig az életem része volt a cigi napi kb30 szál.Ki szokott le a legrégebben?
timpo

HozzászólásSzerző: Puyol » 2006.10.24. 09:23

1000!
Puyol

HozzászólásSzerző: chop » 2006.10.23. 14:28

Annyival egeszitenem ki, hogy a kenyer kerulendo, legalabbis a szokasos buzakenyer, valamint pl. a sultkrumpli. Rizs, teszta. Ezen kell elni:)
chop

HozzászólásSzerző: Puyol » 2006.10.22. 14:11

Hopp ez 2x ment!
Puyol

HozzászólásSzerző: Puyol » 2006.10.22. 14:09

Szevasz Pano!

Elöszõr is bocs mindenkitõl,tudom nem ide tartozik.

Én is ugyan abban a cipõben jártam,mint te.Utáltam magam ,mert nagyon vékony voltam.Aztán valahol olvastam,hogy testsúly kilógrammonként minimum 6 gramm szénhidrát kell a szervezetnek a hízáshoz.Én akkor 72 Kg voltam és naponta 432 g szénhidrátott vittem be a szervezetembe.(Ja,hogy ennyit nem tudsz megenni,akkor szokjál re errõl az undorító bagóról és akkor lesz étvágyad és az Ízeket is sokkal jobban fogod érezni!)Ha gyors az anyagcseréd akkor 2-3 óránként enned kell,mert csak addig tart az emésztésed és utánna már megindul a katabolizmus vagyis a fogyás.Hogy mibõl kell enned sokat?Rizs,tészta,kenyér.Legjobb a rizs.100 grammban 70 gramm szénhidrát van.
Én most vagyok 85 kg,3 hónap alatt szedtem fel 13 kg-ot!De ez nem valami szép ugyhogy neki álltam a kondi terembe járni.
Kerüld a stresszt,és a sok mozgást és akkor 1000% hogy hízni fogsz!!!

Ja és túl vagyok 1 hónapon!

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 1 hónap, 5 nap, 15 óra, 1 perc, 41 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 713 db.
Az így megspórolt költség: 17450 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0.71 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 4 gramm kátránnyal és 4 gramm szénmonoxiddal
Puyol

HozzászólásSzerző: Puyol » 2006.10.22. 14:09

Szevasz Pano!

Elöszõr is bocs mindenkitõl,tudom nem ide tartozik.

Én is ugyan abban a cipõben jártam,mint te.Utáltam magam ,mert nagyon vékony voltam.Aztán valahol olvastam,hogy testsúly kilógrammonként minimum 6 gramm szénhidrát kell a szervezetnek a hízáshoz.Én akkor 72 Kg voltam és naponta 432 g szénhidrátott vittem be a szervezetembe.(Ja,hogy ennyit nem tudsz megenni,akkor szokjál re errõl az undorító bagóról és akkor lesz étvágyad és az Ízeket is sokkal jobban fogod érezni!)Ha gyors az anyagcseréd akkor 2-3 óránként enned kell,mert csak addig tart az emésztésed és utánna már megindul a katabolizmus vagyis a fogyás.Hogy mibõl kell enned sokat?Rizs,tészta,kenyér.Legjobb a rizs.100 grammban 70 gramm szénhidrát van.
Én most vagyok 85 kg,3 hónap alatt szedtem fel 13 kg-ot!De ez nem valami szép ugyhogy neki álltam a kondi terembe járni.
Kerüld a stresszt,és a sok mozgást és akkor 1000% hogy hízni fogsz!!!

Ja és túl vagyok 1 hónapon!

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 1 hónap, 5 nap, 15 óra, 1 perc, 41 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 713 db.
Az így megspórolt költség: 17450 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0.71 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 4 gramm kátránnyal és 4 gramm szénmonoxiddal
Puyol

HozzászólásSzerző: chop » 2006.10.21. 21:48

Reszvetem, 4 honap alatt 10 kilot kaptam magamra..:)
chop

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról