Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.01.30. 02:43

Köszi mindenkinek a biztatást, viszont kívánom!
Én még kitartok!

Igaz nyaltam ma egy akkorát az utcán, mint a huzat, sajog mindenem. Fõleg a csuklóm, majd be kakkantok :D
Próbálok optimista maradni és higgadt, eddig úgy néz ki eredményesen, ugyanis egyenlõre még senki nem vette észre, h nem szívom :). Ha látványosan ideges lennék vagy ingerült (amúgy az vagyok) akkor tuti levágnák, de szerencsére jó az önkontrolom. LEgalábbis az érzelmeim felett biztos.

Nah, majd jelentkezem :)
Pano

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.29. 18:37

válasz Pano hozzászólására:

Szia Pano!

Ne add fel! Ha szeretnéd letenni a cigit, akkor most valami olyasmivel kösd le magad, amit szívesen végzel és örömödet találod benne! Tudom, elõször semmi nem érdekel, de ha akarod, akkor sikerül hidd el!
Nagyon szorítok neked! Próbáld ki Te is a Kudzu-t! Nem csak nekem, de úgy látom mse-nek is bejött! Leköti a nikotinreceptorokat, így nyugisabb leszel és nem kívánod annyira!
Légy erõs és ügyes!
vica

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.01.29. 18:18

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 0 nap, 14 óra, 17 perc, 12 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 13 db.
Az így megspórolt költség: 263 Ft

:D:D:D Én ezt jelenleg kb 14 napnak érzem, marha kevés idõ telt még el :S
Pano

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.29. 18:01

Sziasztok!

Örömmel olvastam a hozzászólásotokat, az új tagokét is!
Annak is örülök, hogy mse-nek bejött a kudzu. Akkor mégis csak jó, ha írogatunk itt és egymás tapasztalataiból merítünk ötleteket. Szóval én a harmadik hónapot viselem cigi nélkül.
Most a szobámat kezdtem el festeni és tapétázni. A nikotin megteszi a maga hatását. A mennyezetet háromszor kellett átkennem a sárga nikotin miatt. A tapéta sincs jobb állapotban. Olyan szépen kezd fehéredni minden. Nagy örömmel végzem! Ha most ezt a szobát a héten befejezem, majd folytatom, hogy szép legyen a lakásom, mert ugye "no cigi":-)!
Azért olyan jó, hogy egyre többen vagyunk itt és egyre többen nem gyújtunk rá! Na, pont most mondták be, hogy háromszor emelik ez évben a cigi árát. Ez már csak ráadás nekünk, igaz?:-)
Szóval a harmadik hónapban is elõfordul, hogy feszült az ember és néha úgy érzi, hogy jól esne egy slukk. Nekem az ismerõsõk azt mondják, hogy a harmadik hónap nagyon veszélyes. Remélem ezen is túl leszek könnyen.
Továbbra is sok erõt mindenkinek!
vica

HozzászólásSzerző: Sylke » 2007.01.29. 16:50

Sziasztok!
Én még csak most regisztráltam, de már nagyon régóta olvasom a fórumot és nagyon sokat segített!
Igaz, még csak 6 napja nem dohányzom, de most úgy érzem nem is fogok.
Már nagyon sokszor próbáltam leszokni, de nem sikerült, pedig már mindent kipróbáltam (tapasz, rágó, biorez.). De 6 nappal ezelõtt tudatosult bennem, hogy nem kell a cigi!
Nem jó semmire! Büdös, nem kapok tõle levegõt, rossz a közérzetem... és mindezért még komoly árat is fizetek...!
Hát kell ez nekem?? Na hát én ezekkel a gondolatokkal szépen búcsút vettem tõle és boldogan gondolok arra, hogy nem dohányzom! Nagyon jól érzem magam az elsõ perctõl kezdve! Eddig az volt a probléma, hogy arra gondoltam mindig, hogy "de jó lenne rágyújtani",mert éppen olyan szituban voltam amikor rá szoktam..
Most arra gondolok, hogy "nem akarok rágyújtani, nem kell, jól érzem magam". És nem is gondolok rá olyan sokszor!
Jó nemdohányozni!!!
Mindenkinek füstmentes szép napot! És kitartást! Nem nehéz!!
Sylke

HozzászólásSzerző: Évi » 2007.01.29. 15:52

Hali!
Köszönöm a hozzászólásaitokat!
Azt hittem könnyebb lesz, még csak alig több, mint 4 óra telt el, és kész vagyok.
Azt ugye tudni kell (itt szinte már teljesen általános) hogy én is napi egy dobozt szívtam és már majdnem 7 éve (akkor voltam 15 éves). Nálam a szitu szintén ott romlott el hogy anyu is és apu is cigizett, sõt, a felmenõim között mindenki, így elkerülhetetlen lett hogy én is rá szokjak.Rossz társaság, fiatalság....
Ma már persze bánom. Még abból sem tanultam, hogy 16 éves voltam amikor apu meghalt száj-gége-tüdõrákban, fél évre rá követte az õ anyukája (nagymamám)szintén tüdõrákban.Mindig volt mire fogni, hogy ne szokjak le: suli, dolgozatok, érettségi, szakmai vizsga...
Szóval mindig talál rá kifogást az ember. Aztán hogy elkezdtem melózni, saját pénzem lett, saját költségekkel, és így érzem csak igazán a bagózás anyagi oldalának a súlyát, amikor pont van annyi pénzem egy-két héttel fizu elõttig, hogy kijöjjek belõle, de azt a cigi ugye elviszi. Mostanában párommal rákaptunk a kirándulgatásra, minden vasárnap máshova, ezen a hétvégén már nem tudunk menni, nincs rá pénz (benzin kaja belépõk) persze azt a cigi pénzbõl el lehetne venni, de. és itt jön a de. Én mondjuk most elkezdtem ezt az utat, hogy ne legyen de, párom viszont hallani sem akar errõl.
Mindegy, hátha jó példát mutatok majd.
Drukkoljatok!
És sok sikert mindenkinek!
Várom a leszokósdi pozítív pillanatokat, eseményeket!Puszka mindenkinek!
Évi

HozzászólásSzerző: ginus » 2007.01.29. 15:07

Sziasztok!

Mikor regisztráltam én is mindig a fórumot olvasgattam, a kalkulátort nyomkodtam és a cigivel kapcsolatos cikkeket, híreket olvasgattam. :) Még most is gyakran így vagyok ezzel, mikor eszembe jut, hogy rá kéne gyújtani, ez is egyfajta "segítség".

Mindenkinek kitartást!
ginus

HozzászólásSzerző: Évi » 2007.01.29. 12:57

válasz mse hozzászólására:

Szia Mse!
oké, utána nézek ennek a kudzu-nak.
Fú, Te már nagyon jól állsz, 26 nap. De jó lenne ha már ott tartanék.. Neked miután eldöntötted, hogy leszoksz, mármint elszívtad az utolsó cigidet, hány óráig napig volt elviselhetetlen a hiány? És pélául kaja után mit csinálsz? (Én most ebédeltem és hát rágyújtanék..., de nem)?
Mondjuk az elsõ két hétre milyen a tapasztalatod és most??
válaszod elõre is köszi!
És persze várok még hasznos tippeket mástól is ha bekapcsolódik.
Komolyan amióta regisztráltam 5 percenként nézem nem írt-e ide valaki, tiszta függõ vok.:D
Csáó
Évi

HozzászólásSzerző: Évi » 2007.01.29. 12:14

válasz mse hozzászólására:

Ja igen, hát kaja után.. az talán rosszabb mint a reggeli elsõ. Amikor jól belakmározik az ember, tele van, majd elgurul.. :D legalábbis úgy érzi, hát akkkor.. na de nem írom le, ne sanyargassuk magunkat.Hát a stresszhelyzetek, az a másik, tényleg jó lenne ilyenkor vmi agykontroll, vagy valami. Én is félek, ogy ingerült leszek a családommal. Amúgy is szoktam, ha éppen olyan napom van ,amit aztán bánok is, szegények nem tehetnek semmirõl, de hát a kollégákkal csak nem kiabál az ember...??
Nekem is volt már jó pár leszokósdi kísérletem, de mind befuccsolt, nem volt elég erõs az elhatározás.Nekem is olyan dolgok jutottak az eszembe, hogy valami hiányozni fog az életembõl, mit érnek így majd a bulik, ahol megjegyzem mindenki dohányzik. Mi lesz a kávé mellett a kezemben? Ezt mondjuk még mindig nem tudom. De arra kell gondolni, hogy a nem dohányzóknak sem hiányzik a cigi, ugyanúgy teljes az életük, és talán vidámabbak, higgadtabbak is. Na jól van, megint hosszúra sikeredett.
Pusz
Évi

HozzászólásSzerző: Évi » 2007.01.29. 12:07

Köszi, hát kitartás az kell. Ez a könyv, amit mindenki elkér... ez Allen Car könyv azt már tudom. Én olvastam tõle a rövid úton leszokni a dohányzásról, az jó volt, de nekem nem volt elég hatásos, nem az volt benne leírva amit én vártam volna tõle.
Szóval ez a könyv, amit mindenki kér, ez AZ a könyv amit az elõbb leírtam vagy ez egy másik?
Ha egy másik akkor szeretném én is elkérni!
E-mail: dutka_eva@citromail.hu
Nagyon köszi!
Évi

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról