Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Eszter26 » 2007.01.31. 20:23

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 16 nap, 20 óra, 30 perc, 15 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 506 db.
Az így megspórolt költség: 10253 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0.51 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 3 gramm kátránnyal és 3 gramm szénmonoxiddal.

Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a honlapra, azt hiszem segít az embernek, ha megismeri mások tapasztalatait is a leszokással kapcsolatban.
Nekem ez már a sokadik próbálkozás, de ilyen sokáig még sohasem bírtam cigi nélkül. És most az elhatározás is nagyobb valamiért.
Szerintem kell a tapasz, nekem az elsõ két hét anélkül nem ment volna. Most már csak nikotinos rágót eszek (5-6 db-ot), nekem ez is segít.
Mindenkinek Kitartást a leszokáshoz!
Eszter26

HozzászólásSzerző: banya » 2007.01.31. 19:42

válasz mse hozzászólására:

Tényleg!Figyelmetlen vagyok,lehet hogy ezek elvonási tünetek?Üdv
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.01.31. 18:50

Egyébként te mióta nem dohányzol?Ja és az a kudzu tényleg ilyen jó?Olvastam róla,elég jól hangzik,meddig szedted?Mellette nem is tapaszoztál,elég volt a tabletta?
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.01.31. 18:47

Igen,azt már én is megtapasztaltam,röpke két nap alatt,hogy jobb többször kevesebbet enni,mint egyszerre sokat.Azt hiszem most egy darabig nem is akarok nagyokat zabálni.Tegnap is megfordult a fejemben egy pizza,aztán elvetettem az ötletet,családom legnagyobb bánatára.Inkább meghámoztam három narancsot,persze annak nem volt akkora sikere.De nem is érdekel,ha felszalad néhány kiló,inkább egy kis súlyfelesleg,mint a cigi.Ha a leszokás bejön,akkor meg ki lehet próbálni vmi fogyókúrát is.Igazából ez az akaraterõm tesztje is.Életemben már sok mindenbe belekaptam,gondolok itt tanfolyam ilyesmi és szinte soha nem fejeztem be,soha nem a kitartásomról voltam hires.Egyébként meg nagyon lobbanékony is vagyok,hamar felkapom a vizet,de most nem tapasztaltam ilyesmit,igaz dolgozok is érte ,próbálom magam visszafogni,végülis a családom nem tehet róla,hogy ekkora marha voltam és rászoktam a cigire.Én ugye az anyagi elõnyöket még nem élvezem,mert a tapasz is pénz,amivel meg olcsóbb azt elköltöm tik-takra(csak most meg nehogy attól váljak függõvé),de már vannak terveim a leendõ"vagyonomat"illetõen.Nem vagyok egy anyagias,de ez is nagyon motivál.mikor tudatosult bennem,hogy 15000ft mire lenne elég,teljesen letaglózott.Azért nem éheztünk a cigi miatt,de egy-egy kiruccanást bizony meg kellett gondolni.
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.01.31. 14:08

Sziasztok.Néhány szösszenet a két napos nemdohányzásomról.Én a férjemen kivül senkit nem avattam be,nevetséges,de senki nem vette észre,hogy nem dohányzom.Tudni kell,hogy gyesen vagyok,tehát nem forgolódom olyan marha nagy társaságban,de napi szinten 4-5 emberrel tartom a kapcsolatot.Õk nem dohányzók,bezzeg mikor rágyújtottam,papoltak rendesen.Nem furcsa?Mi ebbõl a tanulság ,a nemdohányzás a természetes.tegnap azon törtem a fejem(cigizés helyett),hogy miért is csinálok ebbõl ügyet.A gyereknevelésben is,meg másban is azt vallom,hogy gond csak az amibõl gondot csinálok.Én soha nem jajdultam fel,ha a lányom elesett,és a mai napi is,ha eltaknyol feláll és megy tovább.Nem csinálunk belõle ügyet.Arra jutottam,ha ezsembe jut,megpróbálom a gondolatot elhessegetni,nem ügy és kész.Nagyon érdekes,hogy különbözõ tevékenységek után tör rám a vágy.Na a kávéról ne beszéljünk,bár én nem hagytam el,ez nekem a mérce,a kontroll,ha utána kibirom,akkor késõbb is.Tegnap délután mikor felmostam,majdnem meghaltam egy cigiért,mióta az eszemet tudom,felmosás után mindig rágyújtottam.Ezek szerintem csak rossz beidegzõdések,inkább kimentem az udvarra hancúroztam egyet a kutyákkal,meg is voltak lepve rendesen,komolyan látszott rajtuk,nem értették mire ez a nagy játék.Jó,hogy van ez a fórum,le lehet irni a gondokat,meg a sikereket.szép napot banya
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.01.31. 12:36

Nekem eddig bejött a tapasz,persze messzemenõ következtetést nem vonok le,még csak a második nap.Enni azt tudnék egész nap,de mivel sajna nem vagyok nádszál vigyázom kell.Sokat gyümölcsözök,ma meg vettem tik-tak cukrot,állitólag csak két kalória.Úgy gondoltam a tapaszt végigcsinálom,ha mégsem jön be,akkor én is kipróbálom a kudzut.Most nagyon elszánt vagyok,bár egyenlõre elég hihetetlen,hogy a kúra után nem fogom kivánni a cigit,de el akarom hinni,és nem akarok rágyújtani,azt hiszem az akarat a legfontosabb.Üdv
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.01.31. 12:19

Köszönöm a biztatást.Ez a második nap,úgy érzem nehezebb,mint tegnap,de én nem akarok rágyújtani.Ha valakinek van tapasztalata tapasz ügyben,fõleg az érdekelne,ha vége a kúrának milyen,az megoszthatná velem.kitartás.üdv Banya
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.01.30. 21:48

Üdv mindenkinek.Gondoltam felkukkantok,de ha már itt jártam,regisztráltam és irok is.Jó hogy van egy ilyen csapat.Ma egész nap a (nem)dohányzásról olvasgatok.Tegnap este fél tizkor elszivtam az utolsót(nagyon remélem)Igazából még soha nem próbáltam komolyan leszokni,olyan volt,hogy egy-két órát kihagytam,de már sokszor megfordult a fejemben.Szégyen és gyalázat,de még a terhességem alatt is elszivtam napi kettõt,többet is tudtam volna ,de a lelkiismeretem nem engedte.Akkor úgy gondoltam,hogy ha a gyerekem kedvéért egészségéért nem megy,akkor soha nem fogom letenni.Aztán egyszer csak megszállt vmi gondoloat és azt mondtam,most vagy soha.Vettem tapaszt,támogatásnak.Tegnap este a film szünetében még elszivtam egyet,aztán tiz órakor feltettem a tapaszt gondoltam igy már reggel sem fogom kivánni.Na ennél nagyobb marhaságot nem is csinálhattam volna,fél óra múlva olyan rosszul lettem mint még soha.Még a múlt heti kaját is kihánytam.Persze hamar rájöttem,hogy nikotinmérgezésem van,tehát levettem.Reggel félve ragasztottam fel,de meglepõen jól birom,nem azt mondom,hogy nem tudnék rágyújtani,de az az igazság,hogy nem akarok.Mindig arra gondolok,ha másnak az életébõl nem hiányzik,akkor én is kibirom.Az anyagi motiváció nagyon nagy,havi 15000ft füstöltem el,és már 17 éve dohányzom.Már lehetne két lakásom is.Jó olvasni,hogy ki hogyan merre meddig,jövök majd rendszeresen.kitartás!!!! Banya
banya

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.30. 20:53

Sziasztok!

Én a kudzut a gyógynövény szaküzletben rendeltem meg. Õk sem ismerték, de beszerezték. Szerencsére. Itt 4.500 Ft-ért vásároltam meg. Szerintem kérjétek meg Ti is az ilyen üzletben, hogy rendeljenek.
Az elvonási tüneteket biztosan enyhíti, hiszen én is sokkal rosszabbra számítottam. Nekem még olyan tünetem is volt, hogy kb. egy hónapig naponta többször is izzadtam, szinte elöntött a veríték. Soha, még nyáron sem szoktam izzadni. De már ez is elmúlt. Viszont az édességgel vigyáznom kell! :-)
Ha máshonnét nem sikerülne beszerezni akkor az alábbi weboldalon olvashatsz is és meg is rendelheted:
http://www.biopharma.hu/produkt.php?id=5

vica

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.30. 18:20

válasz Gitta26 hozzászólására:

Kedves Gitta!

Örülök, hogy foglalkozol a gondolattal. Megtetted az elsõ lépést, és ez fontos. Majd ha a fejedben is döntöttél, akkor már könnyebben megy! Várunk majd vissza és remélem, hogy jelentkezel!
Jó elmélkezdést :-)!
vica

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról