Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 11:03

válasz mse hozzászólására:

Majd kiderül :).
Amúgy nem zabálok annyi cukrot, most már legalábbis.

Te nem gyõri vagy véletlenül?
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 03:14

Jah jut eszembe.. aztán már tényleg abbahagyom :D

Szal nikotinéhség ellen nekem frankón bevállt a 100%-os paradicsomlé! De tényleg.
Igaz, van hátránya is, hogy ha megiszol 1, másfél litert azért megmozgatja a beleidet :DDD. De hát istenem.. legalább tisztulsz :))

Valamint a füstölõ! Ezt régen is alkalmaztam leszokásaimnál. Nagyon jó dolog! Ellazít, kellemes illatú és megnyugtat. NEkem csillapította a elvonási tüneteimet, fõleg az eleinte fellépõ ingerlékenységet. S még jó érzéssel is tölt el, hogy mondjuk bemész a szobádba és jó illat van, nem cigi szag. Próbáljátok ki. Én a következõ illatokat ajánlom cigi leszokás idejére: -Elsõ pár napban ópium. Utánna esõerdõ illat vagy mentol. Bár az utóbbiból nehéz igazán jó mentol illatot találni füstölõbe.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 03:04

Bocs, hogy kicsit sokat irogálok így egyszerre, de csak most érek rá és csak fokozatossan jutnak eszembe a dolgot, amikor elküldtem egy hsz-t utánna ugrik be, hogy kihagytam valamit, amit el akartam mesélni :D

Szal, ma megvolt az elsõ bulim :). Igen tudom, eléggé bátor voltam, hogy ilyen korán elmentem, de nem bántam meg! NEvetni fogtok, de én olyan rohadt jól éreztem magam! PEdig aztán pöfékeltek a környezetemben elég sokan.
Nagyon jól ki tudtam kapcsolódni, abszolút nem hiányzott a cigaretta, egyszer sem jutott eszembe, hogy most rá kéne gyújtanom. Az meg kifejezetten feldobott, amikor kinyitottam a pénztárcámat és belegondoltam, hogy itt van 4000 forint. Ugyanis régen mindig kevesebbet láttam benne, mert ha benn volt mondjuk 4000 forint, akkor én abból 3500-at, vagy 3000-ret láttam csak, mert már automatikusan elvettem belõle a cigi árát.
Hát, most üdítõztem (jah, azt tudni kell rólam, hogy nem iszom alkoholt), dartsoztam meg csocsoztam belõle :D

Egy másik sztori, hogy ugye a haverokkal megbeszéltük, hogy a szórakozóhely elõtt találkozzunk és majd együtt bemegyünk. Ott is vártam és odajött hozzám egy srác, hogy tudok-e neki tüzet adni. Én meg automatikusan elkezdtem kutakodni a zsebeimben és vagy 10-15 másodperc után esett le, hogy uhh bazzeg, várjá.. én már nem cigizek. Mondom a srácnak, bocs, nem dohányzom.. hát lesett, hogy akkor meg miért keresgéltem :)))) De jól esett kimondani, az fix.
A tekintetét nem fogom soha, de soha elfeljteni! Meg amit mondott. Lesütötte a szemét, kicsit a fejét lebillentve és elcsukló hangon mondta nekem: "az tök jó, de azért kösz". Ez valahogy nyomot hagyott bennem.

Az est másik nagy meglepetése a baráti köröm volt. Leültünk egy asztalhoz, kérdezgettek, hogy milyen nem dohányosnak lenni, hogy bírom stb. MEséltem és megkérdezték(!!), hogy nem zavarna-e engem ha õk most rágyújtanának. Mondom nem, csak nyugodtan :) Igaz, zavart a cigifüst, de csak a szaga mert tényleg rohadt büdös, de csak ilyenkor veszi észre az ember. Mindezek ellenére jól esett a figyelmük. Ritka az ilyen.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:50

Nah, most következek én, mint beszámolósdi :)

Igaz, lassan még csak 1 hét járok, de a mai napom kifejezetten frakón telt el és ami a bánatom, hogy még mindig nem híztam egy dekát se.. pedig aztán tömöm magam elég rendesen, fõleg az elsõ pár napba, akkor aztán tényleg :) Most már nem annyira.
Úgy néz ki, hogy tényleg túl jó az anyagcserém, erölködhetek én bárhogy, nem tudok egyszerûen hízni :) Majd talán 30-40 évesen :D. Ez van, gizda maradok :).
Tudom, ez elég bizarrul hangzik, mert itt sokan rettegnek attól, hogy nehogy elhízzanak én meg itt panaszkodok, h nem megy :D

Viszont a következõket nem értem: Ha nem vagyok itthon, tök mindegy, hogy a suliban ülök órán -amik ráadásul unalmasak is, akik voltak vagy még éppen egyetemisták jól tudják-, vagy éppen mászkálok kcosival ide-oda, haverokkal a városba lófrálok egyszerûen nem gondolok a cigire, nincs nikotin éhségem, semmi nincs!
Viszont ha esténként leülök a számítógép elé, vagy amikor melózok (informatikus vagyok amúgy) állandóan küszködök a nikotin éhségel. Most már nem olyan vészes(vagy csak megtanultam kezelni), de azért mégis eléggé megérzem. Pedig nem mondhatom azt, hogy unatkozom elõtte vagy nem csinálok semmit, mert egyfolytában le van foglalva az agyam, mindig pörög.
De az is lehet, hogy ez annak tudható be, hogy mindig is a szgép elõtt szívtam el régen több cigit. HA leültem szinte full láncdohányossá váltam. Lehet ez az oka, nem tudom.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:40

válasz fiore hozzászólására:

Amúgy meg, ha így állsz hozzá, h "ha elérném a 3 hetet már nem dohányzó lennék", akkor én garantálom neked, hogy 3 hét múlva egybõl rá is fogsz gyújtani.
Megmondjam miért?:) Mert 3 hét múlva az ég világon nem történik semmi. Akkor meg fõleg nem, ha csak sajnálod magad és szenvedsz.
Csupán annyi fog történni, hogy 3 hét alatt ürül ki 99%-ba a nikotin a szervezetedbõl, addigra választódik ki. De ha a fejedben nincsenek elrendezve a dolgok, hát, ugyan olyan lesz mint az elmúlt 2 hét.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:36

válasz fiore hozzászólására:

Ezt nem értem, mert a kudzunak nem ismert mellékhatása és teljesen természetes anyagokból készült bio cucc. Esetleg az egyik növényre vagy allerigás?

Ami meg a tapaszos próbálkozásodat illeti, nem értelek, ott sztem te ott valamit nagyon rosszul csinálhattál. Nem a megfelelõ erõségû tapaszt használtad szerintem és azért volt nikotinéhséged a tapasz ellenére.
Ha mégis a lépcsõs leszokást csináltad, akkor agyilag bedumáltad magadnak, hogy elvonási tüneted van. Nem a nikotin éhségel és annak hiányával nehéz megbírkózni, hanem a mentális függõséggel. A tapasz direkt azért van, hogy ne zavarodj össze és csak egyszerre egyel keljen megküzdened. A tapasz ezért van, hogy a mentális függõséget le tudd küzdeni, a mozdulaot, a helyzeteket, szituációkat amikor rágyújtottál régen.

Számodra kiemelten ajánlom, hogy olvasd el Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról c. könyvét. Pont neked találták ki! Túl sok tévedésben hiszel:) Ez a könyv majd segít megérteni és nagyon könnyen viselni.
Pano

HozzászólásSzerző: chop » 2007.02.10. 02:30

válasz Pano hozzászólására:

Oke, tiszta sor:)
chop

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:27

válasz banya hozzászólására:

Jaja, látom :D
Most már te is tudsz dicsekedni :)))
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:27

válasz chop hozzászólására:

Hali!

Gratulálok! :) De banya-t félre értetted :) Nem arra mondta, h sikerült, h végleg sikerült elszoknia, hanem arra, hogy sikerült a kalkulátor adatait beillesztenie ide, mert én magyaráztam el neki hogyan kell vágólapra tenni majd beilleszteni, mert nem nagyon ért a szgéphez :)
Pano

HozzászólásSzerző: chop » 2007.02.10. 02:14

válasz banya hozzászólására:

Hat, azert meg nem sikerult, de jo uton haladsz:)

Azt mondjak, hogy harmadolni kell a dohanyzo honapokat/eveket es ezen idotartam letelte utan nevezhetjuk magunkat "tisztanak". En sokallom, 8 honapja raktam le, de mar tobb honapja egyaltalan nem hianyzik, es nem is tudnek ragyujtani.
chop

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról