Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Gitta26 » 2007.02.05. 12:19

Az Ön leszokásával kapcsolatos adatok:
www.dohanyzas.hu

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 0 nap, 4 óra, 19 perc, 7 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 2 db.
Az így megspórolt költség: 50 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 0 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 0 gramm kátránnyal és 0 gramm szénmonoxiddal.
:) :) Háát, ez még kevéske :)
Gitta26

HozzászólásSzerző: Gitta26 » 2007.02.05. 12:16

Igen, lehet abban valami, hogy azok szoknak vissza könnyen, akik könnyen hagyják abba. Én általában mindig könnyen hagytam abba, egyszer csak nem kellett, és mindig vissza is szoktam. 6 és 9 hónapok után. Akkor talán most van némi esélyem, ugyanis, mostanában nem állíthatom, hogy nem kell, sõt mondhatni nagyon is igénylem mostanság. Ez most nekem is egy olyan próbálkozás, ami nem csak úgy jön, hanem tennem is kell érte.Háát, meglátjuk...
Gitta26

HozzászólásSzerző: Gitta26 » 2007.02.05. 10:39

válasz Pano hozzászólására:

Pano, most olvasom a soraidat, 2-án mennyi idõ után gyújtottál rá újra?
Gitta26

HozzászólásSzerző: Gitta26 » 2007.02.05. 10:27

válasz mse hozzászólására:

Mse, bocsi a késõi válaszért.A visszaszokásaim szinte mindig úgy kezdõdtek, hogy történt valami, ami lelkileg megviselt, és ekkor úgy éreztem rá kell gyújtanom. Tudtam, hogy hiba, mert így újra elindul a lavina, de mindig hittem abban, hogy csak aznap egy pár szálat, és holnaptól megint nem. A legutóbbi ilyen augusztusban volt. Emlékszem, már eszembe sem jutott a cigi, fõleg azért sem mert a nyáron sajnos nagyon beteg voltam, és épp augusztustól voltam újra jó formában, szóval épp élveztem, hogy újra jól érzem magam. Konkrétan emlékszem arra az estére, amikor visszaestem. Az egész nap szuperul telt, délután shopping a csajokkal sok-sok nevetéssel, utána meg otthon fõzõcskéztem, miközben vidám táncot lejtettem az éppen aktuális rádió slágerre. És akkor jött egy üzenet, ami nagyon mellbe vágott... Az volt a szerencse, hogy ültem, amikor elolvastam. 5 perc sem telt el, és elemi erõvel éreztem, hogy rá kell gyújtanom. Cigim nem volt otthon, gondolkodtam, hogy lemenjek-e a boltba, mert az agyam tudta, hogy hülyeséget csinálok.De akkor nagyon-nagyon kellett... És megígértem magamnak, hogy csak aznap este, és holnaptól nem. Szóval még aznap este elszívtam jó néhány szálat, másnap reggel már a cigivel álltam az ablakban, és délután munka után szintén nagyra nyitottam az ablakot, és úgy fújtam a füstöt, mint a régi "szép" idõkben. És azóta is... Egyébként fura, de amikor a nemdohányzó korszakaimat éltem, akkor soha nem kellett megerõszakolnom magam, hanem csak úgy megtörtént: nem kívántam, nem jutott eszembe, és már csak azon kaptam magam, hogy napok óta nem gyújtottam rá. Szóval amikor kellõen rá vagyok hangolódva a nemdohányzásra, akkor a világ legtermészeresebb dolga a számomra, hogy nem dohányzom. Viszont amikor nem vagyok... Ez is a félelmem, hogy most nem érzem teljességel a ráhangolódást a nemdohányzásra. És ilyenkor szokott kudarcba fulladni a kísérletem. Egyszer gondoltam is rá, hogy majd akkor abbahagyom, ha megint jön az ösztönös "nem kérek cigit korszakom". De mivan, ha nem jön újra? És közben reggelente nehéz tüdõvel ébredek, és haragszom magamra, amiért becigizek a lakásomba.Ezért ma nem gyújtottam rá, és nincs is cigim. Csak eddig még azért nem újságoltam el, mert nem tudom mi lesz a folytatás. Fogalmazzunk úgy, hogy próbát teszek, ok? :)Azért szorítsatok, jó? Csak annyit mondhatok, hogy megpróbálom, és mindenképpen tájékoztatlak majd benneteket õszintén, hogy hogy alakult.
Gitta26

HozzászólásSzerző: fiore » 2007.02.05. 10:12

Azt hiszem, most kezdõdik a neheze! Érzem a kísértést. :(
Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 0 nap, 12 óra, 11 perc, 8 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 10 db.
Az így megspórolt költség: 258 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0.01 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 0 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 0 gramm kátránnyal és 0 gramm szénmonoxiddal
fiore

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.04. 22:47

Igen,én is sokszor érzem,hogy megfosztom magam vmitõl,ami eddig az életem része volt.Tudom,hogy az a vmi nagyon rossz dolog,de mégis hiányérzetem van.Azt érzm,hogy már az az egy szenvedélyem sincs már.Keresnem kell más "szenvedélyt",ma ráálltam a mérlegre és már tudom mi is lesz az elfoglaltságom,megyek tornázni.Üdv Banya
banya

HozzászólásSzerző: vica » 2007.02.04. 20:58

Mse! Én ne tudnám? Jó 35 évi bagózás után? A lányomnak van igaza! Mindig arra kell gondolni amit már elértünk és ne arra, hogy most jó lenne rágyújtani, mert a többiek cigiznek, vagy, mert régen is ilyen helyzetben cigiztem. Megértelek, csak szeretném ha a gondolkodásodban tudnék segíteni. De, szerintem Te is egészen jól látod a helyzeted!
vica

HozzászólásSzerző: vica » 2007.02.04. 20:42

Mse! Menjél el nyugodtan és ne parázz! Bízzál magadban, hiszen eddig is ügyes voltál! Ne arra gondolj, hogy most ismét nem fogom kibírni slukkolás nélkül, hanem arra, hogy a barátnõm akkor igazi barátnõ, ha õ is megérti azt, hogy nem cigizek. És hidd el, cigi nélkül is lehet jókat dumcsizni! Menni fog! Igaza van Panonak, hogy ez egy fóbiába csaphat át! Egyébként is, elõbb, vagy utóbb ezen is túl kell esned! Én biztos vagyok benne, hogy ezt az akadályt is venni fogod! :-)
vica

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.04. 20:16

válasz mse hozzászólására:

Sztem menj el nyugodtan. Szerintem ilyenek miatt ne aggódj, bízzál magadban!

Ezzel csak azt éred el, hogy újabb fóbiát alakítazs ki magadnak. Senki sem szeret félelemben élni.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.04. 20:14

Üdv mindenkinek!

Jajj, srácok/lányok! Mit vettem észre! El sem fogjátok hinni.

Javultak a reflexeim! Nem is kicsit! Magam is meglepõdtem rajta.
Ha jobban belegondolunk nem is nagyon tûnik fel, mert azért olyan sokszor nem használja az ember a tudatos reflexeit. A többi alkalmakkor amikor leszoktam nekem sem tûnt fel.
De akkor már feltûnik, amikor naponta játszol 1-2 órát egy olyan játékkal amikhez kellenek a reflexek, tehát napont 1-2 órán keresztûl folyamatosan használod õket. Bámulatos! Ezt nem tudom leírni, ezt érezni kell! :D
Pano

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról