Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: vavanna » 2007.02.19. 13:09

Elvben jó van rajtam, csak gyanús a tünetek miatt. Mindenesetre szerintem megpróbálom a kisebbet, aztán meglátjuk. Köszi!
vavanna

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.19. 13:07

válasz vavanna hozzászólására:

Szia! Én tapaszoztam,de ennyire komoly tüneteim nem voltak.Nem lehet,hogy kisebb is elég lenne?,a nikotin tartalmat ki tudod számolni az alapján,hogy mennyi cigit szívtál és milyen nikotin tartalommal,azszerint válassz tapaszt.Szerintem. Üdv és kitartás
banya

HozzászólásSzerző: vavanna » 2007.02.19. 13:03

Helló!

Két napja nem dohányzom, (na jó, tegnap este rágyújtottam), nagyon nehezen ment eddig, ma viszont tapasszal kezdtem. Abból a szempontból tökéletes, hogy egyáltalán nem kívánom a cigit, viswzont meglehetõsen rosszul lettem tõle. Szédülök, remeg a kezem és ami a legrosszab, rettenetesen belassultam. Egyszóval teljesen munkaképtelen állapotba kerültem, szerencsére a munkahelyemen még nem vették észre :) mindez azért gond, mert jogászként dolgozom egy elég tempós munkahelyen - mellesleg ez sem kedvezett eddig túlságosan a leszokási kísérleteimnek, bár eddig egyik sem volt komolynak tekinthetõ. Ha valakinek van tapasztalata a tapasszal, megosztaná velem, hoyg ez normális-e, meddig tart, vagy hogy esetleg vegyek.e kisebb hatóanyagú tapaszt. Ha normális, kibírom, mert most a leszokás az elsõ, de nagyon kellemetlenül érzem magam, úgyhogy ha van rá mód, elkerülném. Elõre is köszönöm, és drukkoljatok!
vavanna

HozzászólásSzerző: Imogen » 2007.02.19. 10:39

Sziasztok!
Sokszor beleolvastam a fórumba, mert érett az elhatározás a leszokásra, de mindenképpen szeretném Veletek megosztani a kezdettõl. Szükségem van rá, hogy kiírjam a nehézségeket és jól esik a biztatás, valamint mások sikerei erõt adnak! Ma reggel a szokásos kávémmal és cigimmel a gép elõtt ülve határozottan jött az "érzés", hogy írnom kell, mert döntöttem: végleg leteszem. Holnap. Mindenkinek egyéni a leszokási módszere. Holnaptól nem gyújtok rá! Nagyon csúnya dolog, de bevallom, hogy 15 éve dohányzok. Egy doboz a napi mennyiség. Több okom van rá, de talán azon kevesek közé tartozok, hogy nekem sajnos elveszi az étvágyam. Mellesleg a bõröm sem a régi. Sorolhatnám a káros hatásainak a tüneteit magamon, de tudjátok. Nem lesz könnyû, mert a családban mindenki dohányzik és a munkahelyemen is, de gondolom ezzel sem vagyok egyedül.
Nos holnaptól rendszeres látogatója leszek a fórumnak. Szorítsatok!
Imogen

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.18. 23:46

válasz Pano hozzászólására:

jah, ezt csak addig kell követni, amíg "kitisztulsz" egy kicsit :). Ha már ez megvan akkor csak az étkezési módszeredre ügyelj :)

Ha pár nap alatt ez sem segít, akkor mindenképp fordulj orvoshoz.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.18. 23:30

válasz silent hozzászólására:

Szia!

Gratulálok, hogy eddig eljutottál! Igen, eleinte az ember mindig meglepõdik, hogy milyen könnyen megy, aztán benehezül :). De nem kell aggódni emiatt.

Nem most, még egy régiebbi leszokásomnál volt hasonló problémám. A túlzott nagy falások vezettek idáig (plusz még ugye lelasul az anyagcsere is). Most nem csak az édességekrõl és a rágcsálni valókról van szó, hanem pl az ebédet is úgy nyeltem mint kacsa a nokedlit. Utólag tudatosult bennem, hogy nem rágtam meg eléggé a kaját, csak tömtem magamba, hogy minnél elõbb megszûnjön már az az éhség érzet.
Nálam a következõ segített: ásványvíz és gyümölcslé liter számra (paradicsomlé, barack.. ami rostos és hajt egy picit). Rengeteg gyümölcs, fõleg rostos (narancs, mandarin)!
Ügyelj arra, hogy evés közben rendesen megrágd az ételt és kerüld az olyan köreteket, kajákat amik keményítik a székletet: pl krupmli (hasábburgonya, nyomott krumpli stb), rizs.

Amúgy tartózkodj az édességektõl, mert fokozzák a nikotin éhséget!
Pano

HozzászólásSzerző: silent » 2007.02.18. 21:57

Sziasztok!
Én 4 napja határoztam el magam. Az elsõ 2 nap nem volt gond, elég könnyen ment. Aztán mostanra kezdenek elõjönni a bajok. Amióta nem gyújtottam rá nem is vagyok képes a "nagydologra". Már mindent kipróbáltam, hashajtó tea, emésztést elõsegítõ készítmény, almaecet stb., de semmi. Elég kétségbeejtõ mert már a hasam akkora mint egy ház. Nektek is voltak hasonló problémáitok? Kérlek adjatok tanácsot, hogy mit lehet ilyenkor kezdeni.
silent

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.18. 21:40

Hát,akkor túl vagyunk megint egy füstmentes hét végén.Éljen.Holnap egy kicsit agyat kell mosnom nekem is,mert megint lankad a kitartásom,tehát a reggelt saját magam felrázásával fogom kezdeni,remélem szép reggelünk lesz,mint ma.Gyorsan megyek is alukálni,addig sem jár az eszem mindenféle bûnös dolgokon,még szerencse,hogy aludni azért tudok.Jó éjt
banya

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.18. 20:12

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 14 nap, 0 óra, 11 perc, 20 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 336 db.
Az így megspórolt költség: 6808 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0.34 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 2 gramm kátránnyal és 2 gramm szénmonoxiddal.

2 hét, háhá :D
Pano

HozzászólásSzerző: vica » 2007.02.18. 19:40

Sziasztok! Igazán jólesik és köszönöm, hogy együtt éreztek velem! Nem tudom, hogy miért van most ez! Megpróbálok megtenni mindent, hogy ne gyújtsak rá! Banya, én is megérzem ha egy bagós megy el mellettem! Akkor én is örülök, hogy már nem cigizem és remélem, hogy továbbra sem. Még sokáig gondolunk rá, hiszen nagyon beleívódik a szervezetünkbe ez a vacak fehér rúdacska!
Riari, ha én harmadolom, akkor 12 évig fogok szenvedni? Lehet, hogy nem is élek már addig :-)! De lehet, hogy mégis van ebben a számolási módban valami! Hiszen most azt várjuk, hogy hipp-hopp máris leszoktunk, pedig ez nem így van, mint tudjuk!
Mse, a maneB6 nem növeli étvágyat, inkább a leszokási tünetek között szerepel, hiszen mindannyian rágicsálunk valamit a feszültség miatt, a nikotin hiánya, a mozdulatsorok -amikor rágyújtottunk- hiánya miatt. Én legalábbis így gondolom.
Örülök, hogy ismét senki sem gyújtott rá a hétvégén még Pano sem! Köszönök mindent Nektek, ez most jókor jött, jó volt olvasni amit írtatok! Összeszedem magam :-)!
vica

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról