Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:50

Nah, most következek én, mint beszámolósdi :)

Igaz, lassan még csak 1 hét járok, de a mai napom kifejezetten frakón telt el és ami a bánatom, hogy még mindig nem híztam egy dekát se.. pedig aztán tömöm magam elég rendesen, fõleg az elsõ pár napba, akkor aztán tényleg :) Most már nem annyira.
Úgy néz ki, hogy tényleg túl jó az anyagcserém, erölködhetek én bárhogy, nem tudok egyszerûen hízni :) Majd talán 30-40 évesen :D. Ez van, gizda maradok :).
Tudom, ez elég bizarrul hangzik, mert itt sokan rettegnek attól, hogy nehogy elhízzanak én meg itt panaszkodok, h nem megy :D

Viszont a következõket nem értem: Ha nem vagyok itthon, tök mindegy, hogy a suliban ülök órán -amik ráadásul unalmasak is, akik voltak vagy még éppen egyetemisták jól tudják-, vagy éppen mászkálok kcosival ide-oda, haverokkal a városba lófrálok egyszerûen nem gondolok a cigire, nincs nikotin éhségem, semmi nincs!
Viszont ha esténként leülök a számítógép elé, vagy amikor melózok (informatikus vagyok amúgy) állandóan küszködök a nikotin éhségel. Most már nem olyan vészes(vagy csak megtanultam kezelni), de azért mégis eléggé megérzem. Pedig nem mondhatom azt, hogy unatkozom elõtte vagy nem csinálok semmit, mert egyfolytában le van foglalva az agyam, mindig pörög.
De az is lehet, hogy ez annak tudható be, hogy mindig is a szgép elõtt szívtam el régen több cigit. HA leültem szinte full láncdohányossá váltam. Lehet ez az oka, nem tudom.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:40

válasz fiore hozzászólására:

Amúgy meg, ha így állsz hozzá, h "ha elérném a 3 hetet már nem dohányzó lennék", akkor én garantálom neked, hogy 3 hét múlva egybõl rá is fogsz gyújtani.
Megmondjam miért?:) Mert 3 hét múlva az ég világon nem történik semmi. Akkor meg fõleg nem, ha csak sajnálod magad és szenvedsz.
Csupán annyi fog történni, hogy 3 hét alatt ürül ki 99%-ba a nikotin a szervezetedbõl, addigra választódik ki. De ha a fejedben nincsenek elrendezve a dolgok, hát, ugyan olyan lesz mint az elmúlt 2 hét.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:36

válasz fiore hozzászólására:

Ezt nem értem, mert a kudzunak nem ismert mellékhatása és teljesen természetes anyagokból készült bio cucc. Esetleg az egyik növényre vagy allerigás?

Ami meg a tapaszos próbálkozásodat illeti, nem értelek, ott sztem te ott valamit nagyon rosszul csinálhattál. Nem a megfelelõ erõségû tapaszt használtad szerintem és azért volt nikotinéhséged a tapasz ellenére.
Ha mégis a lépcsõs leszokást csináltad, akkor agyilag bedumáltad magadnak, hogy elvonási tüneted van. Nem a nikotin éhségel és annak hiányával nehéz megbírkózni, hanem a mentális függõséggel. A tapasz direkt azért van, hogy ne zavarodj össze és csak egyszerre egyel keljen megküzdened. A tapasz ezért van, hogy a mentális függõséget le tudd küzdeni, a mozdulaot, a helyzeteket, szituációkat amikor rágyújtottál régen.

Számodra kiemelten ajánlom, hogy olvasd el Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról c. könyvét. Pont neked találták ki! Túl sok tévedésben hiszel:) Ez a könyv majd segít megérteni és nagyon könnyen viselni.
Pano

HozzászólásSzerző: chop » 2007.02.10. 02:30

válasz Pano hozzászólására:

Oke, tiszta sor:)
chop

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:27

válasz banya hozzászólására:

Jaja, látom :D
Most már te is tudsz dicsekedni :)))
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.10. 02:27

válasz chop hozzászólására:

Hali!

Gratulálok! :) De banya-t félre értetted :) Nem arra mondta, h sikerült, h végleg sikerült elszoknia, hanem arra, hogy sikerült a kalkulátor adatait beillesztenie ide, mert én magyaráztam el neki hogyan kell vágólapra tenni majd beilleszteni, mert nem nagyon ért a szgéphez :)
Pano

HozzászólásSzerző: chop » 2007.02.10. 02:14

válasz banya hozzászólására:

Hat, azert meg nem sikerult, de jo uton haladsz:)

Azt mondjak, hogy harmadolni kell a dohanyzo honapokat/eveket es ezen idotartam letelte utan nevezhetjuk magunkat "tisztanak". En sokallom, 8 honapja raktam le, de mar tobb honapja egyaltalan nem hianyzik, es nem is tudnek ragyujtani.
chop

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.09. 21:21

Látod Pano? Sikerült!
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.09. 21:19

Az Ön leszokásával kapcsolatos adatok:
www.dohanyzas.hu

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 10 nap, 23 óra, 18 perc, 36 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 252 db.
Az így megspórolt költség: 5922 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0.25 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 2 gramm kátránnyal és 1 gramm szénmonoxiddal.

Dohányzás.hu
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.09. 21:17

Sziasztok!Panónak köszi a kiselõadást,majd megpróbálkozom vele.Ez a 11. napom.Reggel tiz óra körül jutott csak eszembe,hogy nem tettem fel a tapaszomat(már napok óta nem alszom vele),na gondoltam nem is teszem fel,na nem kellett volna annyira gondolkodnom,mert akkor aztán elindult a motoszka az a gyamban,de nem hagytam magam.Nagyon rossz,egész nap szédülök,hányingerem van nem sorolom, mindenki tudja.A feszültségemet próbálom türtõztetni,bár érzem,hogy ma még vkit ki fogok osztani,anélkül nem fekhetek le.Egy baj van,hogy csak a férjem meg a lányom van kéznél,õket meg nem akarom bántani.Na talán kibirom.Azt gondolom aki ezeket a tüneteket még élvezi is ,hát az egy mazohista.A teát megrendeltem,mert ugye nálunk itt vidéken még rendelni kell,jövõ hét végén jön meg.Mondtam a csajnak a drogériában,ha nem jönnék érte ,akkor vagy kimúltam az elvonási tünetektõl vagy újra bagózok,na de ezt nem akarnám.Kitartok,ha beledöglök is,bár akkor nincs értelme,ebbõl adódik,hogy túl fogom élni.Mindenkinek minden jót,fõleg kitartást üdv
banya

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról