Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.09. 21:19

Az Ön leszokásával kapcsolatos adatok:
www.dohanyzas.hu

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 10 nap, 23 óra, 18 perc, 36 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 252 db.
Az így megspórolt költség: 5922 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0.25 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 2 gramm kátránnyal és 1 gramm szénmonoxiddal.

Dohányzás.hu
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.09. 21:17

Sziasztok!Panónak köszi a kiselõadást,majd megpróbálkozom vele.Ez a 11. napom.Reggel tiz óra körül jutott csak eszembe,hogy nem tettem fel a tapaszomat(már napok óta nem alszom vele),na gondoltam nem is teszem fel,na nem kellett volna annyira gondolkodnom,mert akkor aztán elindult a motoszka az a gyamban,de nem hagytam magam.Nagyon rossz,egész nap szédülök,hányingerem van nem sorolom, mindenki tudja.A feszültségemet próbálom türtõztetni,bár érzem,hogy ma még vkit ki fogok osztani,anélkül nem fekhetek le.Egy baj van,hogy csak a férjem meg a lányom van kéznél,õket meg nem akarom bántani.Na talán kibirom.Azt gondolom aki ezeket a tüneteket még élvezi is ,hát az egy mazohista.A teát megrendeltem,mert ugye nálunk itt vidéken még rendelni kell,jövõ hét végén jön meg.Mondtam a csajnak a drogériában,ha nem jönnék érte ,akkor vagy kimúltam az elvonási tünetektõl vagy újra bagózok,na de ezt nem akarnám.Kitartok,ha beledöglök is,bár akkor nincs értelme,ebbõl adódik,hogy túl fogom élni.Mindenkinek minden jót,fõleg kitartást üdv
banya

HozzászólásSzerző: fiore » 2007.02.09. 18:32

Már tök depis lettem a cigileszokás miatt. Ha nem cigizek akkor ez "természetes állapot", de ha szívom akkor miért vagyok az? Talán a bûntudat az oka?! Viszont abban biztos vagyok, ha 3 hétig kibírnám cigi nélkül, akkor már nem dohányzó lennék végleg. De milyen hosszú tud lenni ilyenkor 3 hét!!! :(
fiore

HozzászólásSzerző: fiore » 2007.02.09. 18:26

Hello-bello! Elsõ segédeszköz nélküli próbálkozásom kudarcba fulladt, de nem adom fel! Ezért még a mai este elszívom -remélem- az utolsó cigarettám. Gondolkoztam a tapaszon is, van is itthon NCQ tapaszom, de az is nikotint tartalmaz. Csak azt nem értem, hogy a tapasz mellett miért van az embernek elvonási tünete?! Akkor jobb, ha nem is teszem fel, mert így is, úgy is elvonási tünetem lesz. Egyszer már próbáltam leszokni tapasszal, de még jobban szenvedtem, mint tapasz nélkül. (Mostmár van összehasonlítási alapom.) Ja, és plusz mellékhatás volt a tapasznál, hogy állandóan aludtam. A kudzu nekem nem jó, mert olyan anyagot tartalmaz, ami miatt én nem szedhetem. -orvos mondta-. HÁT KÉRDEM ÉN: MIT TEGYEK???
fiore

HozzászólásSzerző: vica » 2007.02.09. 15:20

Jó látni és olvasni a cigi nélküli napok számát! Mse és riari már túlléptétek az 1 hónapot! Eszter 26 is közelít az 1 hónaphoz ám! Ez nagyon jó!!! Pano pedig már az 1 hetet közelíti!
Alakulnak az adatok szépen!
Mos két napig nem leszek, most érkezik a lányom és karácsony óta nem láttam. Remélem csupa jó dolgokat fogok olvasni vasárnap este! Akkor ismét jelentkezem és nem fogok én sem rágyújtani :-)! Addig is sok erõt és füstmentes hétvégét Mindenkinek!
vica

HozzászólásSzerző: ginus » 2007.02.09. 13:07

Hát remélem nálam nem azt jelenti, hogy vissza fogok szokni. Úgy érzem, hogy nem dohányzom! :))) Csak ezek az álmok, nem is igazán jólesõ dohányzás, hanem csak a bûntudat az ami megmarad belõlük! :)
ginus

HozzászólásSzerző: ginus » 2007.02.09. 10:54

Sziasztok!

Én is gyakran álmodom azt, hogy cigizek. Ez vajon miért lehet, aztán mikor felébredek megijedek, hogy megint rágyújtottam, persze rájövök hogy nem. Ez elmúlik elõbb-utóbb. Nincsene elvonási tüneteim vagy holtpontok, úgy érzem egyre könnyebb lesz. Talán ezek az álmok nem nagyon múlnak csak.

Amúgy itt tartok:
Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 19 nap, 13 óra, 51 perc, 59 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 196 db.
Az így megspórolt költség: 5055 Ft

Mindenkinek szép és kellemes napot! :)
ginus

HozzászólásSzerző: Gitta26 » 2007.02.09. 10:32

válasz mse hozzászólására:

Mse! Ilyen velem is elõfordult, amikor nem dohányoztam (most sajnos dohányzom újra). Olyan erõsen megéltem álmomban, hogy a szó szoros értelmében éreztem, amint letüdõzöm. Éreztem én is mindent, a szagot is, nagyon intenzíven megéltem. És reggel, mikor felébredtem, nagyon megkönnyebbültem :)Apukám több mint 30 év után tette le a cigit, úgy, hogy már napi 2 doboz is kevés volt neki. Sajnos õ nem úszta meg egészségkárosodás nélkül, így már megkésve tette le. Lassan már 5 éve nem dohányzik. Õ is mondta, hogy álmában idõnként dohányzik. Azt mondta, õ is intenzíven megéli, érzi a letüdõzést, nagyon meg is ijed és rosszul érzi magát, és reggel õ is megkönnyebbül :) Egyébként azt is mondta, hogy biztos benne, hogy ha akár csak egyetlen szálra is rágyújtana, elindulna a lavina... De nagyon ügyes és kitartó, pedig megrögzött dohányos volt.
Gitta26

HozzászólásSzerző: bagabitzy » 2007.02.09. 10:20

válasz mse hozzászólására:

igen erre gondoltam en is !De remelem hogy egyszercsak tulleszek ezen a holtponton.Nem mintha nem birnam csak faraszt....ilyenkor legyengul a z ember es egy kis hulye kulso korulmeny eleg hogy dominokent visszaboritsa az egesz eddig elert sikert....
bagabitzy

HozzászólásSzerző: bagabitzy » 2007.02.09. 09:56

jaj!!!!egy honap es 8 nap es akarmikor ra tudnek gyujtani!Kb 5 napja biztatom magam hogy csak meg ma nem gyujtok ra!....
bagabitzy

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról