Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.10.09. 14:17

válasz Zotyi hozzászólására:

Legjobb ha nem kapsz tüdõrákot és inkább egészségesen élsz azaz nem dohányzol. Mert lehet választani egészség és dohányzás között. Az egészség választása már rövidtávon is olcsóbb. Hosszú távon meg mindenképpen.
NoCigi

HozzászólásSzerző: Zotyi » 2006.10.09. 13:37

válasz NoCigi hozzászólására:

Ha tudorákot kapok nem biztos, hogy tovább akarok élni. Lehet, hogy inkább öngyilkos leszek és az egészségügynek inkább haszna lesz belöle, mint kára.
Zotyi

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.10.09. 13:12

A füstölgés mindenképpen káros. Ha nem lenne adalékanyag a dohánytermékekben, akkor nem is dohányoznál.

A dohánytermékek egészségesé tétele lehetetlen feladat. A dohánytermék sosem lesz egészséges. Ez az utópia.

Ha esetleg szívinfarktust kapsz vagy a fél tüdõdet el kell távolitani, akkor az orvostudomány már életben fog tudni tartani, de egy csomó kiadása lesz az egészségügynek és mellette nem leszel képes dolgozni sem. Téged ekkor már ez fog a legkevésbé zavarni. Élõhalottként fogsz segélyekbõl tegõdni. Sajnos ez a veszély nem csak az aktív dohányosokat fenyegeti hanem a passzív dohányosokat is.

A dohányzásnak semmi értelme. Aki dohányzik az a buta, mert az nem látja dohánytermékek lényegét...
NoCigi

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.10.09. 13:01

Próbáltam szépen meggyõzni õket. Nem sikerült.

Bizony úgy tünik, hogy minden dohányos egyformán reagálja le ha szólnak neki, hogy ne fújja másra a füstöt. Megsértõdnek.

Mindig azt hajtogatják, hogy az Õ egészségükrõl van szó. Pedig nemcsak az övékrõl és ez rá van írva minden dohánytermék csomagolására...
NoCigi

HozzászólásSzerző: Zotyi » 2006.10.09. 08:45

válasz Zsoltu hozzászólására:

Zsoltu buta vagy fiam, nem érted a lényeget!!! Gyújts rá!!!
Zotyi

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2006.10.08. 21:43

Ennyi butaságot összehordani 13 sorban... nem semmi.
Zsoltu

HozzászólásSzerző: Zotyi » 2006.10.08. 14:47

válasz Geru hozzászólására:

Geru en teljesen egyetértek veled! Ha teljesen kitilatnák a cigit sok ember munkanélküli lenne. Nem lenne aki elultetné a dohányt, aki bepermetezné a kártevökkel szembe, aki leszedné a dohányleveleket, nem lennének dohánygyárak akik feldolgoznák a dohánylevelet, nem lennének akik kamionokkal szállítják a cigit, nem lennének dílerek akik szállítják a cigit, a trafikusok pedig bezárhatnának, mert az újságeladásból nem élnének meg!!! Az orvosoknak sokkal kevesebb munkájuk lenne, tehát kevesebb orvosra lenne szükség!!! Nem beszélve a gyógyszergyárakról akik dolgoznak a legújabb gyógyszereken a tüdörák ellen, vagy az infarktus ellen!!! Nos látjátok nem dohányzók, hogy mennyi munkanélküli lenne nélkülünk!??! Valahol még hálásak is lehettek nekünk. Én ha pld. megérem a 60 éves kort és meghalok a dohányzás miatt, lehet, hogy ti nemdohányzók fogjátok ÉLVEZNI az én nyugdíjamat!!! Valójában én rátok dolgozom, hogy nektek több jusson!!! Ha a dohányzás annyira ártalmas mint mondjátok, akkor lehet, hogy olyan erös infarktust kapok, amitöl egy pillanat alatt meghalok, tehát nem kell az egészségügynek kiadást fordítani rám!!! Persze az is megeshet, hogy sokáig fogok szenvedni! Ez benne van a pakliban!
Zotyi

HozzászólásSzerző: Zotyi » 2006.10.08. 12:47

Most úgy beszélsz mintha minden dohányos egyforma lenne. Azt, hogy valaki a liftben dohányzik elítélem én is. Hogy ablakot nem tudtál nyitni azt nem hiszem, mert nem hiszem, hogy állandóan füstöltek alattad! Szépen próbálhattad volna meggyözni öket a dohányzás káros hatásairól és akkor talán lett volna esélyed!!!
Zotyi

HozzászólásSzerző: Zotyi » 2006.10.08. 12:43

Azt elérni, hogy minden dohányos csak olyan helyen dohányozzon, ahol lehet, szinte lehetetlen! Szerintem a dohányosok között is vannak olyanok akik betartják a szabályokat és vannak olyanok is akik \\\\\\\\\\\\\\\"szarnak a nemdohányzókra\\\\\\\\\\\\\\\". Én személy szerint dohányos vagyok, de igyekszem másnak nem ártani vele. Egyébként NoCigi barátunk azért is harcolhatnál, hogy a dohánytermékek úgymond egészségesebbek legyenek. Gondolok itt az adalékanyagokra amit a cigibe csempésznek és nekem azzal együtt kell szívni. Szerintem ha az a sok adalékanyag nem lenne benne, akkor nem is lenne annyira nagyon káros a füstölgés. Régen is dohányoztak az emberek és megélték a hetven söt nyolcvan éves kort is. Nem haltak meg idö elött! Ehhez mit szólsz??? Azt pedig, hogy mindenféle dohányterméket kivonnak a forgalomból egyszer az szerintem utópia. Azt én és szerintem te sem fogod megérni!
Zotyi

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.10.06. 12:02

Kossuth tér, október 6., péntek: Félix Péter
A tüntetés célja: a dohányzás menesztése.

A Fidesz több százezresre tervezett nagygyûlése elõtt Félix Péter tüntet a Kossuth téren magánemberként. A rendõrök csak erre az idõpontra tudtak helyet adni a Füstirtók Egyesület vezetõjének. Félix egyébként már többször tüntetett minisztériumok elõtt különféle, a dohányzás visszaszorításával összefüggõ célokért.

http://index.hu/politika/belfold/tuntkt1004/
NoCigi

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról