Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.11. 20:56

válasz Magika15 hozzászólására:

Üdv közöttünk!

Ha valamibe támaszkodni akarsz, az legyen Allen Carr könyve. Kérd meg mse-t, biztos elküldi neked ha beírod ide az e-mailed.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.11. 20:53

Üdv Mindenkinek! :)

Én jól vagyok, sõt, remekül! Soha jobban, annyira meg vagyok könnyebbülve, mint még soha.
Tegnap este óta egy másodpercnyi nikotinéhségem sem volt. Lehet, hogy már vége, de az is lehet, hogy csak kaptam egy kis lélegzetvételnyi pihenõt :D Minden esetre nagyon jó.
Jól érzem magam, nincs semmi gondom. Talán annyi kis kellemetlenség maradt meg, hogy pl kaja után egybõl az jut eszembe, hogy meg kell gyújtani a cigit, úgymond be van rögzülve. Érdekes, mert eddig nem votlak ilyenjeim .De az a lényeg, hogy legalább nem kívánom magát a cigaettát és ez nagyon jól esik. Ezt a gondolatot meg ilyenkor elhessegetem és kész :).
Pano

HozzászólásSzerző: vica » 2007.02.11. 20:50

válasz banya hozzászólására:

akkor Neked sem volt könnyû a hétvégéd! Az esze az ember annyira tudja, hogy mennyi minden szól ellene, és mégis! Azt tudjuk, hogy nem jó, bûdös, stb. és mégis! A munkahelyemen is a másik irodából átjönnek a kolléganõmet megkérdezni naponta többször is, hogy megy-e velük cigizni. Nem valami figyelmesek, mert nem igazán jó hallani sem! De ezek, mind megpróbáltatások.
Szorítsunk a többiekért!
vica

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.11. 20:33

válasz vica hozzászólására:

nekem is marha nehéz volt a hét vége,a férjem még szivja,nálam is vendégsereg volt,csupa bagós,nélkülük sem könnyû,hát még velük,de hát a családom.Anyukám nagyon büszke rám.Õ is dohányzik,egyszer abbahagyta közel öt évre.már nem is emlékszik miért gyújtott rá újra.Én úgy gondolom,ez egy életre szóló "rabság",bár gondolom egy idõ után nem kell annyira koncentrálni ellene,mert én bármennyire is akarom,nem tudok nem gondolni rá.Biztos közrejátszik ebben,hogy soha nem voltam egy "erõs"ember,de kitartok.A férjem is tervezgeti,már érlelõdik benne,remélem minél elöbb megérik,mert akkor tuti,hogy nekem is könnyebb lesz.
banya

HozzászólásSzerző: vica » 2007.02.11. 20:15

Sziasztok!

Üdvözöllek Magika közöttünk! Olvasgassál vissza, hogy kinek mi is jött be. Én nikotin nélkül gondoltam, így a tapaszok, rágók nélkül. Egy gyógynövényes tablettával próbáltam meg. Én azt hiszen csupán akarat kérdése az egész és ez az ami nagyon nehéz!
Mse! Nagyon szorítok most Neked, hiszen ilyen tracspartit nagyon nehéz átvészelni. Remélem kibírod! Szorítok!
Riari! A Kudzu is -legalább is nekem, meg ha elolvasod- kb. 5 nap után fejti ki jobban a hatását. Nem könnyû ezzel sem, de nélküle biztosan nehezebb sokkal.
Képzeljétek. Egy hét múlva a 3. hónapot töltöm cigi nélkül. De most ez a hétvége! Hát kemény volt! Annyira kívántam most a cigit, mint talán eddig sosem! Igaz, nem gyújtottam rá, de nagyon nehéz volt megállni. A lányom itthon volt és lebeszélt róla. Lehet, nélküle sem gyújtottam volna rá, mert már sajnálnám az eddigi eredményemet eldobni, dehát...!
Hát azt nem tudom, hogy meddig és mennyi ideig tart az elvonás tünetei. Szószerinti fizikai fájdalmaim vannak. Az izmaim, a csontjaim. Hát, nem leányállom, az bizti! Remélem, Nektek könnyebb volt a hétvége, mint nekem most.
vica

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.11. 19:52

válasz Magika15 hozzászólására:

Azt hiszem a legnagyobb motivációt,egy új szerelmet már megkaptad.Kitartás. Üdv közöttünk
banya

HozzászólásSzerző: fiore » 2007.02.11. 17:09

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 1 nap, 19 óra, 9 perc, 5 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 34 db.
Az így megspórolt költség: 877 Ft
Hajrá mindenkinek!!!
fiore

HozzászólásSzerző: Magika15 » 2007.02.11. 15:14

Szijasztok! uj vagyok:)
Ma kijelentette a leendõ b.nõm ha bármit is akarok tõle szokjak le!
16éves vok és 3éve dohányzom!
Segitsetek adjatok nekem egy pár tippet.. Kb..12orája nem gyujtottam rám.. és alig birom.. adjatok vmi támaszt ami mögé bujhatok(cukor nuku) mert cukorbeteg vok.. na köszi szijasztok
Magika15

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.10. 19:53

Köszi a bíztatást,még bírom.Pont tegnap olvastam,hogy a legolcsóbb cigaretta is 500 ft lesz,és ez csak az idei drágulás,jövõre még drasztikusabb lesz,azt hiszem ez elég nagy motiváció.Már eszem a kudzut,ez a második nap,nagyon bízom benne.Üdv
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.10. 14:05

Sziasztok.Mse-nek igaza van cukorka ügyben.Tegnap már nekem is ki volt készülve estére a nyelvem,meg a gyomrom is,mert tegnap volt ugye az igazi,elsõ nikotin mentes napom,és marha sok cukor fogyott.Ma még mindig rosszul vagyok,szédülök mint állat.persze panaszkodtam a párom nak ,erre mit mond,nem szédülsz csak úgy érzed,hát ez az elég,hogy érzem.üdv
banya

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról