Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.03. 01:48

nah, eszek valamit... remélem sikerül híznom egy kicsit.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.03. 01:46

válasz Pano hozzászólására:

Uhh, ebbe a hibába mint én tényleg ne essetek, borzalmas.. nemcsak érzelmileg, hanem totál visszataszít az elsõ percekhez és sokkal nehezebbnek is érzed :S
Kíméljétek meg magatokat ettõl és tanuljatok a hibámból.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.03. 00:41

ÜDv!

A szánalmasság mintaképe újra jelentkezik. Olvassátok hát a balfasz szavait: 10 óra környékén rágyújtottam. Nem si akárhogy, elszívtam fél dobozzal.
Elöszõr nem is tudtosult bennem, hogy mit tettem, aztán egy jó adag dührohamot kaptam, hogy mekkora egy állat vagyok.
Nagyon, de nagyon haragszom magamra, talán ennyire még sose.

Minden esetre, nem hagyom magam. NEm foltytatom és kész! Nem leszek egy megbélyezett és lenézett ember, elég volt!

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 0 nap, 0 óra, 41 perc, 15 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1 db.
Az így megspórolt költség: 20 Ft
Pano

HozzászólásSzerző: Zsoltu » 2007.02.02. 23:30

válasz cigitne hozzászólására:

Hajrá, az elszántság, az akaraterõ a legfontosabb.
Minden leszokó arra gondoljon, amit a jómúltkor valaki ideírt: a leszokásba belevágó ne sajnálja magát hogy valamitõl megfosztja magát, hanem épp ellenkezõleg, mostantól úgy fog élni, hogy valami JOBB jön: Függetlenség a cigitõl, ízek, illatok, nem büdös bõr, száj, ruha és lakás, megtakarítás, könnyebb mozgás, és mindenekelõtt jobb egészség, hosszabb élet.

Gyerünk, kitartás, hajrá minden leszokónak! És ha sikerült, fogjatok egy dohányzó rokont, ismerõst és beszéljétek rá õt is a füstmentes életre. Az õ érdekében.
Zsoltu

HozzászólásSzerző: cigitne » 2007.02.02. 22:25

2007. február 02. 21:00 Elnyomtam az utolsó szál cigimet! Miközben szívtam, arra gondoltam, hogy ez volt az utolsó szál cigaretta, amit életemben elszívtam. Soha többé nem gyújtok rá!!! Nem kell segédeszköz. Néztem a cigarettából szálló füstöt és arra gondoltam közbe, hogy ebben nincs is semmi jó. Erre nincs is szükségem. Abbahagyom, hiszen nincs mit vesztenem. Ezzel csakis nyerhetek. Tövig szívtam a cigit és tiszta erõvel nyomtam el a hamutartóba. Gyorsan kidobtam utána az üres dobozt és az öngyújtót is. Az irányt a fürdõszoba felé vettem és gyorsan fogat mostam. Lecseréltem a bagószagú ruháimat is. Az éjjeliszekrényre helyeztem szükség esetére Allen Carr könyvét, egy doboz tic-tacot és egy perselyt, amibe esténként fogom belerakni a napi cigaretta árát. HURRÁ, NEM DOHÁNYZÓ VAGYOK!!!
cigitne

HozzászólásSzerző: NoSmoking » 2007.02.02. 21:53

riari!

Köszönöm a könyvet,megjött!

Érdekes dolgokat tud az emberrel mûvelni ez a cigaretta.A volt barátnõmre emlékeztet.Se vele,se nélküle.
De már szakítottunk több mint egy éve,és rájöttem:jobb nélküle:-)

Jóccakát!
NoSmoking

HozzászólásSzerző: vica » 2007.02.02. 21:24

Szia!

Örülök, hogy csatlakozol hozzánk! Egyre többen vagyunk és így erõt adunk egymásnak. Leírjuk tapasztalatainkat, kinek mi segít, vagy azt hogy mivel küzdünk meg. Mint elõzõleg írtam, orvosok nem sokat tudnak segíteni. Szerintem egymáson sokkal többet, hiszen úgymond: egy cipõben járunk :-)! Írj nyugodtan, és a kis csapatból biztosan valamelyikünk segít és válaszol. Örömmel olvasom én is a leírtakat. Mindenkinek további örömöt a füstmentességhez, hiszen olyan jó!
vica

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.02. 20:56

Ez a negyedik füstmentes napom,tapasszal,de én igy is marha büszke vagyok magamra,ha nagyképûen hangzik akkor is.Ma mondjuk elfogott egyfajta irigység,elgondolkoztam,hogy én már soha többé nem csinálhatom?Aztán megkérdeztem magamtól,hogy mit is irigyelek?Én mondjuk tapasz nélkül már tuti feladtam volna,nekem sokat segit.Fõleg mikor megkivánom a cigit,mondom magamnak,a nikotint megkapod,akkor mi is hiányzik?Kicsit tartok is tõle,hogy mi lesz,ha már nem használom.azért milyen is az emberi ag,hogy emlékszik bizonyos berögzült dolgokra,és mennyire "követeli" is rajtunk,ha már nem mûveljük.Érdekességként jegyezném meg,hogy én a cigit tik-tak cukorkával helyettesitettem.Elsõ két nap elment belõle egy doboz,ma este észrevettem,hogy még öt szem van benne.Abból még kettõt tuti megeszem,de akkor is marad,tehát egyre kevesebbszer nyúlok hozzá.Azért ez elõrejelzés a tapasz nélküli idõre,sztem.Én nagyon bizom magamban,bár tudom,hogy sokáig dohányoztam(17év),és viszonylag fiatal vagyok még(32),hogy ne legyen kisértés az életemben.Üdv és kitartás Banya
banya

HozzászólásSzerző: cigitne » 2007.02.02. 20:26

Köszönöm szépen! :)
cigitne

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.02. 20:00

Üdv.Sok sikert!KITARTÁS! Banya
banya

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról