Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Merlot » 2006.04.07. 12:23

Sziasztok! Hát a mágikus 3. hónap nem a kánaánt hozta el, hanem 2 szál cigit. Egy hatalmas sörözés záróaktusa volt. Fél 3-ig bírtam, aztán rágyújtottam. Elõször majdnem hanyattestem annyira megszédültem (+ a sör hatás), de a második nagyon jó volt. De ami igazán jó, hogy nem volt bennem lelkiismetet furdalás, nem hiányzik jobban, mint elõtte, fel sem merült a visszaszokás lehetõsége. (4 nap telt el azóta)Valószínüleg ugyanez 1-2 hét után azonnali visszaesést okozott volna, most lazán kezelem a dolgot. Mindenkinek kitartást és jó hétcvégét kívánok.
Merlot

HozzászólásSzerző: mirr » 2006.04.07. 08:40

válasz Tybo hozzászólására:

Egyébként nekem tetszik, most tartok az uccsó fejezetnél, amit már kb 3 napja... lehet nagyon hülyén hangzik, de valahogy azt érzem, hogy tényleg letenném, és valszeg megijedtem... vagy valami ilyesmi lehet.... de majd most hétvégén megpróbálom, no doli, no bagós kollegák :)))
mirr

HozzászólásSzerző: mirr » 2006.04.07. 08:37

Neked miért nem jött be?
Miket próbáltál már?
mirr

HozzászólásSzerző: Tybo » 2006.04.06. 16:40

válasz mirr hozzászólására:

Igen, próbáltam.

De az, hogy nekem nem sikerült, az ne riasszon vissza. Ugyanis a sikerek aránya sokkal nagyobb (kb 95%os), mint bukásoké. Világszerte hihetetlen sok ember szokott le végleg az õ módszerével.
De, hogy nekem nem sikerült végig csinálni, az egy dolog. De még így is azt mondom, hogy a lehetõ legjobb módszer! Csak nyerhetsz vele.
Tybo

HozzászólásSzerző: mirr » 2006.04.06. 16:37

Te ezt próbáltad???
mirr

HozzászólásSzerző: Tybo » 2006.04.06. 16:32

válasz mirr hozzászólására:

Szia!

Igen, tapasztalatom van. Nagyon jó könyv és a módszer is nagyon jó! De azért csodát ne várj tõle. Nagyon sok mindenkin segített, ez tény.
Annyit kijelenthetek, hogy a módszere sokkal könyebbé teszi a leszokást, mitn akármelyik más taktika.
Tybo

HozzászólásSzerző: mirr » 2006.04.06. 14:45

Sziasztok!

A minap olvastam egy könyvrõl, amit már sikerült besezerezni. Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról. Elég érdekesnek tûnik számomra. Van valakinek ezzel a könyvvel kapcsolatban valami tapasztalata? légyszi ossza meg, nagyon kiványcsi avgyok!

elõre is köszi

mirr
mirr

HozzászólásSzerző: Tybo » 2006.04.05. 23:50

Huh, értékesítési tanácsadó.
Bocs, nagyon fáradt vagyok.:)
Tybo

HozzászólásSzerző: Tybo » 2006.04.05. 23:44

válasz Vill hozzászólására:

Gratulálok a teljesítményedhez!

A nevetés jó gyógyszer, nem kell eldobni. Amúgy, kifejthetnéd bõvebben, hogy számodra mi volt a poén forráspontja.

Igaz, nem bírtam sokáig, annak ellenére, hogy szinte tökéletesen indult az egész. DE! Azért, az a pár nap, amit leírtam (hidd el, nem kis idõmbe került) valahol segítség lehet másoknak. Azt meg végképp ne feltételezd, hogy emiatt a botlás miatt annak vége szakadt. Én addig fogom próbálni, amíg végleg nem sikerül. Legyen az akár a 30. próbálkozás is. Én nem fogom magamban elkönyvelni azt, hogy nem tudok leszokni vagy éppenséggel gyenge lennék hozzá. Igaz, az utóbbit bizonyíthatná az újabb kudarc, de én ezt nem gyengeségnek könyvelem el.
NEm tudom, hogy neked milyenek a körülményeid az otthonodban. Én egy panel lakásban élek (sajnos, hogy rohadna meg, utálom, mint a szart :) ), ami köztudottan nem éppen a legnagyobb. Kilépek az ajtón és a seggem alá csúszik a WC csésze stb.
Namármost: dohányznak a nõvéreim, dohányzik anyám, dohányzik apám. Ez 4 ember (bagós család vagyunk, ez van). Ez a 4 ember, éjjel nappal nyomja tele füstel ezt a picsányi lakást. Hiába van mindig nyitva az ablak, ha egyszerre négyen állnak neki dohányozni, el tudod képzelni, hogy a szellõztetés is mennyit segít, legyen az akár huzat is.

A másik meg az, hogy a munkám csupa feszültséggel jár (Értékesítõi tanácsadó vagyok). Rengeteg emberrel létesítek naponta kapcsolatot, irányítok párat és bizony nem egy nehéz eset akad. Gondolom, ha dolgozol te is tudod, hogy sajnos elég sok a nehéz ember mind az alkalmazottak, mind az ügyfelek között:).

Persze, ez nem ment fel a dolgok súlya alól, csak gondoltam elmesélem.
S amúgy, nincs harag :) Nem vagyok haragos ember.
Tybo

HozzászólásSzerző: Hógolyó » 2006.04.05. 19:18

Üdv az elveszetteknek!!!

Jól van Vill, már példakép vagy!! Nagy gratula és kézrázás!!
CAROL, hé. hova lettél? Milyenek az eredményeid? Remélem nincs semmi baj! Jelentkezz, légyszi!
Gitta, te is! Te már ötödik napja nem dohányzol, ugye???? Figyelek ám lányok! :-)))
Még hat napom van, és 3 hónapos leszek. Merlot azt ígérte, onnantól kezdve eljön a Kánaán. Izgatottan várom.
Mindenkinek szép napot. Jó cigi nélkül.:-))
Hógolyó

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról