Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Tatji » 2007.01.27. 21:28

Sziasztok!
Dohányzásmentes idõ: 0 év, 6 hónap, 16 nap, 21 óra, 18 perc, 36 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 3938 db.
Az így megspórolt költség: 104357 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 3.94 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 8 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 24 gramm kátránnyal és 20 gramm szénmonoxiddal.
Ezek az én adataim. Tulajdomképpen én az édesanyám miatt írok. Õ kb. egy hónappal késõbb próbált leszokni a cigirõl. 3 hónapig ment is neki nikotinos szopogtató tablettával, bár elviselhetetlen volt, mindenért veszekedett (tudjátok nyuszika sapkája...). Azután változtattak a beosztásán és egy olyan környezetbe került, ahol szinte mindenki dohányzott, pedig elvileg nem lehetne. természetesen visszaszokott. Azóta vagy kétszer próbált leszokni, de nem sok sikerrel, mert a szopogtató tablettát nem mindig lehet megkapni (a tapaszt nem bírja, rágózni meg tud), már a közelünkben lévõ nagyváros összes gyógyszertárát is végigjártunk sikertelenül. (Sok helyen flegmán azt mondták, hogy csak akaraterõ kell hozzá!!!) Megállapítottuk, hogy ma könnyebb egy doboz cigit venni, mint leszokni! Sajnos a háziorvos sem tudott segíteni.
Most odáig jutottunk, hogy már meg sem említhetem a leszokás szót, még a cigiét sem, mert rögtön bepöccen, hogy hagyjam õt békén, majd õ valamikor leszokik. De én nagyon szeretnék neki segíteni. Olvastam itt, hogy van egy könyv, ami esetleg segít. Kérlek szépen küld el nekem is ha lehet: andrea0210 KUKAC freemail PONT hu. Elõre is köszi!
Tatji

HozzászólásSzerző: Evicuska » 2007.01.27. 00:09

válasz riari hozzászólására:

Mi is elmentünk egy biorezonanciás kezelésre:) Hát mi így utólag azt mondjuk, hogy tényleg csak placebo hatása van, mert az agyunkkal erõteljesen küzdeni kellett, hogy ne gyújtsunk rá.

Köszi a könyvet!:)
Evicuska

HozzászólásSzerző: Evicuska » 2007.01.26. 20:33

válasz Evicuska hozzászólására:

Egyébként igazából ami miatt leszoktunk, az elõször is a pénz, másodszor pedig az egészség, értelemszerûen.
Az ami segít "tisztának" maradni, az pont az, hogy sajnálom a drogosokat, meg a piásokat, vagyis gyengének tartom õket, hogy képesek függeni valamitõl...pedig én se voltam jobb, csak én ettõl a füstölõ valamitõl függtem. És én nem akarok gyenge lenni!
Evicuska

HozzászólásSzerző: Evicuska » 2007.01.26. 20:30

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 22 nap, 9 óra, 25 perc, 38 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 313 db.
Az így megspórolt költség: 8072 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0.31 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 2 gramm kátránnyal és 2 gramm szénmonoxiddal.

A férjemmel tartjuk magunkat! Már több mint 3 hete nem gyújtottunk rá! Erõsek vagyunk:)
Azért a könyvet én is elkérhetem?:) evicuska@axelero.hu Köszi elõre is!
Evicuska

HozzászólásSzerző: ginus » 2007.01.26. 19:19

Naa! Végigolvastam! :) Nem mindenben értek egyet, de nagyrészt azért osztom az olvasottakat, és jó hogy így összegyûjtve mindennel kapcsolatban van valami hozzáfüzve a dologhoz, melynek nagy részét az ember a saját bõrén érzi! :)

Ajánlanám mindenkinek! :) egy próbát mindenképp megér, ez is! :)

Kitartást kívánok Mindenkinek! :)
ginus

HozzászólásSzerző: panka » 2007.01.26. 17:41

Sziasztok!

Érdekes, de ahogy olvasom a könyvet, egyre az jár a fejemben, hogy rá akarok gyújtani..... Lehet még nem olvastam eleget!

Kitartás!!!!!!
panka

HozzászólásSzerző: ginus » 2007.01.26. 16:18

Köszönöm, hogy elküldtétek a könyvet! Nekem tetszik, úgy látom hogy nagyon sok mindenre kitér, ami az ember fejében megfordul ezekben a napokban!

Mindenkinek sok sikert!
ginus

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.26. 08:30

Sziasztok!

Köszönöm Panka, hogy elküldted. Kívácsi vagyok foglalkozik-e a feszültséggel és azzal, hogy hogyan is lehet ezt csökkenteni. Idõnként nagyon elkap engem is és régen ugye egy cigi és már könnyebbnek éreztem. De emiatt nem akarok rágyújtani! Most a harmadik hónap amit cigi nélkül élek és a kollégáim szerint ez egy nehéz idõszak még. Elterelem a figyelmemet és így könnyebb!
Nem szabad feladni :-)!
vica

HozzászólásSzerző: panka » 2007.01.25. 21:15

Igen, riari! Igazad van, mégis letört vagyok.... Tiszta gáz! Amúgy valahogy nem hiszem, hogy attól a nyamvadt cigitõl lenne jobb a kedvem!

Kitartás!!!!!!

vica! küldöm!
panka

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.25. 19:47

Sziasztok!

Valaki elküldené nekem is a könyvet, megköszönném nagyon!
pearl.eva@gmail.com
vica

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról