Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: ginus » 2007.01.30. 16:11

Ezek mind kiragadatott és ugyan igaz esetek, de a fórum szerintem pont azért jött létre, hogy a dohányzásról való leszokást segítse, és itt egymást bátorítsák az emberek! A dohányzás sokkal több szörnyû betegség okozója, és nem amiatt éri el valaki a 100 éves kort, hanem éppen ellenkezõleg sokan halnak meg mindenféle rákos megbetegedésekben a világon (életkorukat tekintve túl korán). Ha hiszel ezekben a baromságokban az a Te dolgod, de nem kell, hogy mást is lebeszéljél olyan pozitív tevékenységekrõl, mint a dohányzásról való leszokás!

Mindenkinek kitartást!
ginus

HozzászólásSzerző: Gitta26 » 2007.01.30. 14:05

válasz riari hozzászólására:

Kedves Riari!
Ezúton is köszönöm is szépen!
Gitta26

HozzászólásSzerző: Gitta26 » 2007.01.30. 13:29

válasz Judy25 hozzászólására:

Kedves Judy!
El tudnád nekem mailen küldeni Allan Carr könyvét? Erre a mail címre: orosz@nhh.hu Köszönöm
Gitta26

HozzászólásSzerző: Gitta26 » 2007.01.30. 13:18

Ja, erre a címre kérném szépen: orosz@nhh.hu Köszönet érte!
Gitta26

HozzászólásSzerző: Gitta26 » 2007.01.30. 13:14

Valaki elküldené nekem is Alan Carr irományát? Nagyon szépen köszönöm elõre is. Tippeket, hasznos tanácsokat is elfogadnék a leszokáshoz. Rá akarom szánni magam nemsokára.
Gitta26

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.01.30. 02:48

AMúgy kicsit félek, mert apám mióta leszokott (lassan négy éve) sajnos elég hamar kijön a sodrából.. remélem én nem ilyen leszek :\

Jah, akik még nem ismernek: 22 éves egyetemista srác vagyok, mellette meg becsületessen dolgozó ember :). Eddig 6 (igen, sok) sikertelen leszokási perióduson mentem keresztûl. Páran a régi, itteni fórumozók is szemtanúi voltak.

Jelenleg nem éppen nyugodt az élethelyzetem, nagyon sok körülöttem a feszültség, direkt ezért is választottam ezt az idõszakot. Ha ebben a marha feszült környezetben, rengeteg gond és viszály mellett képes leszek megálni, onnantól nem érhet túl nagy meglepetés és amint lecsengett ez az idõszak (nagyon remélem nem romlik és el fog múlni, bár így is elég durva) könnyebb lesz és megtanulom cigi nélkül kezelni a szituációkat.
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.01.30. 02:43

Köszi mindenkinek a biztatást, viszont kívánom!
Én még kitartok!

Igaz nyaltam ma egy akkorát az utcán, mint a huzat, sajog mindenem. Fõleg a csuklóm, majd be kakkantok :D
Próbálok optimista maradni és higgadt, eddig úgy néz ki eredményesen, ugyanis egyenlõre még senki nem vette észre, h nem szívom :). Ha látványosan ideges lennék vagy ingerült (amúgy az vagyok) akkor tuti levágnák, de szerencsére jó az önkontrolom. LEgalábbis az érzelmeim felett biztos.

Nah, majd jelentkezem :)
Pano

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.29. 18:37

válasz Pano hozzászólására:

Szia Pano!

Ne add fel! Ha szeretnéd letenni a cigit, akkor most valami olyasmivel kösd le magad, amit szívesen végzel és örömödet találod benne! Tudom, elõször semmi nem érdekel, de ha akarod, akkor sikerül hidd el!
Nagyon szorítok neked! Próbáld ki Te is a Kudzu-t! Nem csak nekem, de úgy látom mse-nek is bejött! Leköti a nikotinreceptorokat, így nyugisabb leszel és nem kívánod annyira!
Légy erõs és ügyes!
vica

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.01.29. 18:18

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 0 nap, 14 óra, 17 perc, 12 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 13 db.
Az így megspórolt költség: 263 Ft

:D:D:D Én ezt jelenleg kb 14 napnak érzem, marha kevés idõ telt még el :S
Pano

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.29. 18:01

Sziasztok!

Örömmel olvastam a hozzászólásotokat, az új tagokét is!
Annak is örülök, hogy mse-nek bejött a kudzu. Akkor mégis csak jó, ha írogatunk itt és egymás tapasztalataiból merítünk ötleteket. Szóval én a harmadik hónapot viselem cigi nélkül.
Most a szobámat kezdtem el festeni és tapétázni. A nikotin megteszi a maga hatását. A mennyezetet háromszor kellett átkennem a sárga nikotin miatt. A tapéta sincs jobb állapotban. Olyan szépen kezd fehéredni minden. Nagy örömmel végzem! Ha most ezt a szobát a héten befejezem, majd folytatom, hogy szép legyen a lakásom, mert ugye "no cigi":-)!
Azért olyan jó, hogy egyre többen vagyunk itt és egyre többen nem gyújtunk rá! Na, pont most mondták be, hogy háromszor emelik ez évben a cigi árát. Ez már csak ráadás nekünk, igaz?:-)
Szóval a harmadik hónapban is elõfordul, hogy feszült az ember és néha úgy érzi, hogy jól esne egy slukk. Nekem az ismerõsõk azt mondják, hogy a harmadik hónap nagyon veszélyes. Remélem ezen is túl leszek könnyen.
Továbbra is sok erõt mindenkinek!
vica

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról