Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: gida » 2006.08.01. 14:18

Azon töröm a fejem, hogy sok nõ azért fél abbahagyni a dohányzást, mert fél, hogy meghízik. Én hajlamos vagyok a hízásra, de csak 1kiló jött fel az elsõ (állandóanzabálokcigihelyett) hónapban, ami azóta magától lement:-) Szóval ez senkit ne tartson vissza:-)
gida

HozzászólásSzerző: gida » 2006.08.01. 14:14

Szép napot kedves sorstársak:) 2hónapos lette, mármint azóta nem cigizek:-) A hétvégén ugyan majdnem kisértésbe estem, mikor megláttam, hogy 3éves kicsi lányom összefirkálta az egész lskást alkoholos filccel és kinyírta a hörcsögöt is... Hát abban a pillanatban nagyon elgondolkodtam, hogy most üt meg a guta,vagy inkább rágyújtok...:-) Szerencsére az elöbbi és utóbbi is elmaradt, úgyhogy maradtam élõ nemdohányos:-)
gida

HozzászólásSzerző: chop » 2006.07.31. 23:36

válasz andeef hozzászólására:

En meg csak 79,5...:(((((((
chop

HozzászólásSzerző: andeef » 2006.07.31. 12:19

Sehol senki?
76,7 kg vagyok:-((((
andeef

HozzászólásSzerző: andeef » 2006.07.29. 22:17

Sziasztok!
Ma a balatonban strandolással töltöttem a napomat,úgyhogy könnyen voltam ma.A párom elmondása szerint nagyon le akar szokni, a kedvemért minden évben többször is megpróbálja, de szerintem sosem akarta igazán.Nem miattam saját maga miatt kell akarnia.Iszonyatosan függõneki nem fog könnyen menni, akkor sem ha rászánja magát.Kezdem érezni rajta a bagószagot, nem kellemes.
Kávét én is iszok,hogy legalább szertartás legyen meg, hogy leülök valamivel,de igaza lehet a briginek a tea sem rossz ötlet.Az aki pedig kajálás közben rágyújt, egy bunkó.Nálunk a lakásban sem lehet bagózni. Télen nyáron irány az udvar.Amióta bevezettük lényegesen csökkent a fogyasztás. Kitartás mindenkinek, sziasztok!
andeef

HozzászólásSzerző: csirke » 2006.07.28. 17:16

Érdekes dologra lettem figyelmes. Van ugye a barátik köröm, amig bagóztam észre sem vettem, de most igen, és idegesítõ ám. Egyenesen a pofámba fújja mindenki a füstöt.
Csomóan vannak, akik meg sem kérdezik az embert (a nemdohányost), hogy rágyújthat-e, hanem csak elkezd füstölni, pedig lehet, vki még be sem fejezte pl. a kaját...
Én azért figyeltem erre, amig cigiztem...
csirke

HozzászólásSzerző: gida » 2006.07.28. 17:00

Szép napot minden még füstökõnek és minden kitartóan nem bagózónak is:-)
gida

HozzászólásSzerző: csirke » 2006.07.28. 13:22

válasz brigi hozzászólására:

Huhh, azért alakul ez a kis társaság, örülök.
Most hétvégén olyan társaságban leszek, ahol senki nem bagózik, úgyhogy jó lesz :)
A KV nekem is megmaradt, legalább ez legyen (pont, mint briginél).

brigi! Hajrá, lassan már Te is 2 hétnél tartasz!
Ide mindig írhatsz, én örülnék, elég sokszor idenézek egy nap, de alig van üzenet :(
csirke

HozzászólásSzerző: brigi » 2006.07.28. 13:08

adreef és csirke ! köszi a biztatást. A leszokás nyáron talán eredményesebb mint télen. (A múltkori sikertelen kisérletem februári volt, ezért inkább most tartson ki mindenki)
Egyébként evés helyett inkább inni kell, az nyáron még jobb is és nem hizlal. Persze csakis alkohol menteset, pl. tea, de cukopótló édesítõvel, citrommal. A kávé különbözõ képen hat. Egyesek nem kávéznak, mert ahhoz \"jár\" a cigi. Magam úgy vagyok, hogy valóban a cigi és a kávé a mennyei pihenést jelentette, ha már nem dohányzom legalább kávézzak, úgyhogy még több kávét iszom (csökkentett koffeinnel) mint addig.
Kiváló a gyümölcs rágcsálás is, amibõl most bõvebben van.
Egy szó, mint száz tartsunk ki, mert ideális idõpontot választottunk a leszokáshoz. Õsszel, tavasszal, télen csak rosszabb lenne, úgyhogy most jó nekünk leszokni, hurrá .
brigi

HozzászólásSzerző: brigi » 2006.07.28. 13:08

adreef és csirke ! köszi a biztatást. A leszokás nyáron talán eredményesebb mint télen. (A múltkori sikertelen kisérletem februári volt, ezért inkább most tartson ki mindenki)
Egyébként evés helyett inkább inni kell, az nyáron még jobb is és nem hizlal. Persze csakis alkohol menteset, pl. tea, de cukopótló édesítõvel, citrommal. A kávé különbözõ képen hat. Egyesek nem kávéznak, mert ahhoz "jár" a cigi. Magam úgy vagyok, hogy valóban a cigi és a kávé a mennyei pihenést jelentette, ha már nem dohányzom legalább kávézzak, úgyhogy még több kávét iszom (csökkentett koffeinnel) mint addig.
Kiváló a gyümölcs rágcsálás is, amibõl most bõvebben van.
Egy szó, mint száz tartsunk ki, mert ideális idõpontot választottunk a leszokáshoz. Õsszel, tavasszal, télen csak rosszabb lenne, úgyhogy most jó nekünk leszokni, hurrá .
brigi

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról