Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: brigi » 2006.07.26. 16:08

válasz Pano hozzászólására:

Sziasztok.
Újból új vagyok.Amíg ismét dohányoztam nem volt pofám itt írogatni, baromira szégyenltem magam, hogy csak két és fél hónapot bírtam, vagy inkább azt, hogy két és fél hónap után is képes voltam visszaszokni.
Most a 9. napja, hogy ismét nem dohányzom. Hajrá, hajrá Nektek is meg nekem is. Ebben az évben második kisérlet.NE PRÓBÁLJATOK RÁGYÚJTANI.
Gratulálok hógolyó ! Csak így tovább. Tényleg büszke lehetsz és valóban egy slukkot sem szabad, mert az elsõ baromi rosz, de utánna automatikusan jön a többi, mintha le sem szoktál volna.!
Sajna és 2 és fél hónap után nem kellett egy hét és ismét nagy dohányos lettem. Most meg újra szenvedek, holott mára már csak ritkán jutna eszembe, ha lett volna elég akaraterõm.
Most meg ott tartok mint februárban.No mindegy, azért a 9 nap is valami. Hajrá a 3 hónapért. (utánna meg a 6-ért)
brigi

HozzászólásSzerző: csirke » 2006.07.25. 22:56

válasz andeef hozzászólására:

Egyébként, ha nem akarsz hízni:

Ha mondjuk átlagban este 10ig vagy fent, akkor délután 5 után ne egyél semmit. Ha nehéz betartani, akkor ajánlom a korpovit kekszet, és sok vizet hozzá.
Ne igyál kólát, meg ilyeneket, annyi cukor van bennük, hogy "Úristen".
A rostos levekben, szörpökben is rengeteg cukor van.
Lggjobb az ásványvíz, de most én is édesítõszeres szörpöt iszogatok.
Kevesebb kenyeret egyél, a kenyér nagyon hízlal.

Én ezeket betartom, és nem hízok...
csirke

HozzászólásSzerző: andeef » 2006.07.25. 22:41

válasz csirke hozzászólására:

Köszi, ez jó ötlet.Van egy szobabiciklim is, lehet, hogy azon tekerek 3 percet. kb annyi idõ egy cigi is!A mai napot maracujás tic-tac-kal húztam ki.
andeef

HozzászólásSzerző: csirke » 2006.07.25. 00:32

válasz andeef hozzászólására:

Hát, ha rá akarsz gyújtani, csinálj egy 10-20 fekvõtámaszt, nekem segít.
csirke

HozzászólásSzerző: andeef » 2006.07.23. 23:57

Sziasztok!
bennem is megérett az elhatározás, hogy ismét abbahagyjam a füstölést. Az elsõ cigimet 15 évesen szívtam el,s azóta, úgy vagyok mint Mark Twain, könnyû leszokni, én már vagy szászszor abbahagytam.
Szóval legalább 5 komoly leszokás van mögöttem,az utolsó két évig tartott,az elõzõek is 1-2 év között.Ez egy nagyon komoly függõség,amitõl én csak úgy fogok megszabadulni, hogy soha többé nem gyújtok rá.Eddig bejött a persely módszer,most egy prágai kiruccanásra fogok gyûjteni a cigipénzbõl.iszonyúan félek viszont a hízástól, így is van feleslegem.Böngészem szorgalmasan a tanácsokat a legutóbbi leszokásom(csoki, cukor, mogyoró,chips) 8 kilót jelentett.ha valakinekvan jó ötlete a pótcselekvésre,ne habozzon,ossza meg velem! Holnap kezdem, sok sikert mindannyiunknak!
andeef

HozzászólásSzerző: csirke » 2006.07.20. 21:24

válasz gida hozzászólására:

Igen, szerintem kell találni valami ösztönzõ dolgot, amiért az ember úgy gondolja, hogy igenis érdemes leszokni. Én is találtam ilyet.
És ha akar, mindenki találhat ilyet.
csirke

HozzászólásSzerző: gida » 2006.07.20. 19:42

Sajnos nálunk többen is meghaltak tüdõrákban, mégsem volt rám hatással, ahogy a képek látványa sem. Ami leginkább motivált, az a fiam volt, mikor egyszer azt mondta, hogy õ nagyon boldog lenne, ha nem cigiznék. Azt a pofit sem felejtem el, amikor észrevette, hogy anya nem bagózik... :-) Tényleg boldog volt, ami bármit megér nekem:)
gida

HozzászólásSzerző: csirke » 2006.07.20. 16:56

válasz gida hozzászólására:

Szerintem ezt mindenki másképp éli meg...
Amugy, örülök, hogy itt vagy, remélem, valakinek a Te módszered jön be.

Valószínûleg, minden dohányos úgy gondolja, hogy ez igenis egy nagy lemondás, és ezek mellett kell arra gondolni, hogy mit lehet nyerni vele, ha nem cigzel.

Nekem leginkább egy-két szép rákos tüdõ és gége fényképe "jött be"...
csirke

HozzászólásSzerző: gida » 2006.07.20. 15:36

Nagyon sok sikert kivánok mindenkinek és nyugodtan legyetek büszkék, ha csak egy napra is sikerül letenni:) De ha már egy napig kibirtátok, akkor mi értelme van újra rágyújtani? :)
gida

HozzászólásSzerző: gida » 2006.07.20. 15:33

Nem szabad úgy felfogni és arra gondolni, hogy ez egy nagy lemondás, vagy hogy megfosztjuk magunk vmilyen élvezettõl? (végülis senki nem élvezi, ha fulldoklik, csak mint mindenhez, ahhoz is hozzá lehet szokni hosszú évek alatt)inkább örülni kell, hogy visszakapjuk az életünk és a szabadságunk, mert ugye egyikünk sem kivánkozik börtönbe, pedig a cigi egy rendes életfogytiglani szabadságvesztés:)
gida

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról