Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.08. 18:24

Sziasztok.Ez a kilencedik napom,ma nem olyan vészes,bár azt hozzá teszem,hogy tapaszom van.Tapasz nélkül már tuti feladtam volna,amilyen "kitartó" vagyok.Már este 8-kor leveszem,jövõ héttõl a másodok fokozatot fogom használni.Kitaláltam magamnak egy kúrát,nem az elõirtak szerint csinálom,talán nem rontom el.Egyébként már nem is tudom,hogy van-e vmi a tapaszban,már reggel is kibirok 3 órát is ébredés után,van hogy még 10 órát sincs rajtam.Fene se tudja ,lehet hogy csak a tudatalatti...,azért az megnyugtat,hogy nikotint ha kapok is ,de legalább a másik 2000 káros anyag nem jut a szervezetembe.Üdv mindenkinek
banya

HozzászólásSzerző: vica » 2007.02.08. 18:07

Sziasztok!

A hallgatás nem egyenlõ a dohányzással :-)! Benézegetek általában és amikor van idõm és írnivalóm, akkor írok. Nagyon örülök az elért eredményetekhez: mse riari és Pano-nak. Nagyon szorítok, hogy egy év múlva is azt tudjuk írni, hogy még mindig nem gyújtottunk rá! Továbbra is csak így tovább! :-)
vica

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.08. 17:56

válasz riari hozzászólására:

Most még mindig sokkal aktívabb a fórum, mint valaha. Én már 1-2 éve ide járok, szóval tudom :).

Amúgy akik leszoktak vagy leszokóban vannak idõvel fokozatossan ritkábban írnak ide, ami természetes. Ebben semmi meglepõ nincsen.

Új leszokók meg majd jönnek, emiatt nem kell aggódni :)
Pano

HozzászólásSzerző: leen » 2007.02.08. 14:24

válasz riari hozzászólására:

Ez velem is elõ szokott fordulni!
Fõleg olyan helyzeteben, amikor egyértelmû volt, "hogy ezt egy cigivel kell megünnepelni".
Elfelejtem, hogy éppen leszokóban vagyok, és amikor rájövök... tényleg az a hiányérzet nagyon rossz, kicsit olyan, hogy most mi a fenét kezdjek magammal...

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 14 nap, 18 óra, 22 perc, 25 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 369 db.
Az így megspórolt költség: 9322 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 0.37 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 1 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 2 gramm kátránnyal és 2 gramm szénmonoxiddal.
leen

HozzászólásSzerző: ginus » 2007.02.08. 10:17

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 0 hónap, 18 nap, 13 óra, 15 perc, 59 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 186 db.
Az így megspórolt költség: 4797 Ft

Sziasztok!

Na itt tartok! :) És talán egyre jobb a helyzet! :) Mármint kevesebbszer jut eszembe és még kevesebbszer hiányzik (amikor mégis akkor feljövök ide! ). Remélem ez így is marad!

További szép napot és kitartást kívánok mindenkinek!
ginus

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.07. 21:10

válasz Pano hozzászólására:

Én is igy voltam a tiktakkal,ha nem lenne még itthon,és a lányom nem "tömné" belém(most ez a kedvenc szórakozása)talán már nem is enném.Ez talán azt jelenti,hogy a cigihez is egyre kevésbé nyúlnánk.
banya

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.07. 21:07

Nincs ma valami nagy pörgés .Mi ez a punnyadás????
banya

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.07. 16:20

válasz mse hozzászólására:

Ebbe a szénhidrát dologban lehet valami, pont jókor írtad.
Eddig mindig szopogattam ezt a Winterfresh mints mentolos cukorkát. Igaz, cukormentes, de nézem a leírást a doboz oldalán, hogy szénhidrát: 98gr (ebbõl 0gr cukor).

Nah de most jön a lényeg, hogy ma nem ettem ilyen cukrot -érdekes, nem tudom miért, eddig elfogyott napi 1-2 doboz cukorka) és lényegesen enyhült a nikotinéhségem. Konkrétan nem tudom ,hogy ennek tudható-e be vagy az idõnek, de lehet ebben valami...
Pano

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.02.07. 16:17

Köszi mindenkinek a tanácsokat, kipróbálom õket, hátha :).
Amúgy imádom a gyümölcsöket,. azokat mindig is enni szoktam, fõként este. Most jelenleg mandarin mániám van, minden este megeszek vagy 1 kilót :D.
Pano

HozzászólásSzerző: banya » 2007.02.07. 15:51

sziasztok.én is csak ennék meg ennék,de nekem a tiktak cukorka bejött,meg rengeteg gyümölcsöt eszem,és sok-sok sárgarépát,mondjuk én mindig is szerettem a zöldségféléket.vettem méregtelenitõ teát is,azt kortyolgatom,állitólag fogyaszt is,meg rengeteget iszom,ávizet.amig bagóztam rengeteg kólát ittam,azóta azt sem kivánom,vagyis meginnám,de vhogy ahhoz is a cigit kötöm,inkább nem veszem meg.komolyan már annyi mindent megvonok magamtól,de remélem megéri.üdv Banya ez a nyolcadik nap
banya

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról