Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: csirke » 2006.07.20. 16:56

válasz gida hozzászólására:

Szerintem ezt mindenki másképp éli meg...
Amugy, örülök, hogy itt vagy, remélem, valakinek a Te módszered jön be.

Valószínûleg, minden dohányos úgy gondolja, hogy ez igenis egy nagy lemondás, és ezek mellett kell arra gondolni, hogy mit lehet nyerni vele, ha nem cigzel.

Nekem leginkább egy-két szép rákos tüdõ és gége fényképe "jött be"...
csirke

HozzászólásSzerző: gida » 2006.07.20. 15:36

Nagyon sok sikert kivánok mindenkinek és nyugodtan legyetek büszkék, ha csak egy napra is sikerül letenni:) De ha már egy napig kibirtátok, akkor mi értelme van újra rágyújtani? :)
gida

HozzászólásSzerző: gida » 2006.07.20. 15:33

Nem szabad úgy felfogni és arra gondolni, hogy ez egy nagy lemondás, vagy hogy megfosztjuk magunk vmilyen élvezettõl? (végülis senki nem élvezi, ha fulldoklik, csak mint mindenhez, ahhoz is hozzá lehet szokni hosszú évek alatt)inkább örülni kell, hogy visszakapjuk az életünk és a szabadságunk, mert ugye egyikünk sem kivánkozik börtönbe, pedig a cigi egy rendes életfogytiglani szabadságvesztés:)
gida

HozzászólásSzerző: gida » 2006.07.20. 15:22

Elsõ héten sokszor eszembe jutott, hogy rá kéne gyújtani, de akkor mindig meg kellett gyõzni magam arról, hogy ha már idáig nem gyújtottam, akkor mostmár minek? 3hét volt, mire megszûnt az ilyenkor szokásos tisztulási folyamat, krákogás, hurut, meg ezek a dolgok. Most úgy állok, hogy eszembe jut néha, mint öreg rutin, de zavar a füst és nem gyújtanék rá a világ összes kincséért sem:)
gida

HozzászólásSzerző: gida » 2006.07.20. 15:14

Az egész csakis azon múlik, hogy tudatosan mire gondolunk a kritikus elsõ pár napon. Persze, utána is fontos, hogy örüljünk mindig annak, hogy megszabadulunk tõle:)Az elsõ nap volt csak nehéz. Volt egy fél doboz cigim, mikor nyúltam utána, mindig mondtam magamban, hogy bármikor rágyújthatnék, de nem akarok. Elsõ nap erre jó sokszor kellett emlékeztetni magam:)
gida

HozzászólásSzerző: gida » 2006.07.20. 15:05

Sziasztok:) Új vagyok még, de szeretnék segiteni annak, aki meg akar szabadulni a nikotin kisördögétõl:) 15év bagózás után már 2hónapja nem cigizek és nem is hiányzik. Tudom, hogy minden ember különbözõ, de hátha segit még valakinek az én módszerem:)
gida

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.07.19. 18:23

válasz Inez hozzászólására:

Szerintem dobálj a szomszéd postaládájába szórólapokat a dohányzás káros hatásairól.
Minden nap dobjál be egyet. Lehetõleg különbözõt.

Talán egyet kettõt elolvasnak. Nem sok esély van, hogy megváltoztasd õket. Nem sok esély van arra, hogy meghallgassák a problémád.

Én 7 évig laktam Újpalotán. Alattam is lakott egy pár dohányos. Nem tudtam én sem ablakot nyitni. A szomszédaim korán haltak, de mindig volt túlélõ aki az utolsó leheletével is cigarettafüstöt fújt ki. Megsértõdtek azon is, hogy szóltam ha a liftbe dohányoztak. Azért is mert szóltam, hogy a házban eldobják a csikket.

Az elsõ lehetõséget használd ki arra, hogy elköltözz!!
NoCigi

HozzászólásSzerző: NoCigi » 2006.07.19. 18:11

válasz Geru hozzászólására:

Azok a dohányzók tolerancia mentesek akik elvárják a füstjükkel szembeni toleranciát mert nem tudják, hogy a dohányfüst mérgezõ. Az egészség rovására nem várható el tolerancia ezért nem várható el egy nemdohányzótól, hogy szó nélkül hagyja, hogy mérgezik.

A gyárak levegõszennyezése is szomorú dolog és nem szabad hagyni azt sem.

De a közterületeken, aluljárókban, játszótereken, megállókban, éttermekben, sportpályákon, szórakozóhelyeken a dohányzó emberek közvetlenül mérgezik a körülöttük lévõ élõlényeket.

A biztonsági öv is kötelezõ, ha nem kötik be azért büntetés jár. Ha valaki mást közvetlenül mérgez 4000 vegyülettel amelyõl 40 rákkeltõ, akkor járjon azért is pénzbüntetés...
NoCigi

HozzászólásSzerző: csirke » 2006.07.19. 15:58

válasz chop hozzászólására:

Hát igen, a vége felé nekem sem...
De csak azért, mert éreztem, hogy cseszegeti a szervezetem.
De olyankor nagyon, de nagyon jólesett, mikor KV-ztam, meg buliztunk, meg ilyenek...
Ezeket a legnehezebb kibírnom még most is...
csirke

HozzászólásSzerző: chop » 2006.07.19. 12:35

válasz csirke hozzászólására:

A vege fele mar nem volt jo cigiznem. De amugy igen, van, hogy jol esik. Vagy csak bekepzeljuk. Nem tudom.
chop

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról