Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Pano » 2007.01.22. 03:02

válasz kildike hozzászólására:

Szia!

Gratulálok! S mennyiben fájna nekem anyagilag egy ilyen kezelés?
Pano

HozzászólásSzerző: voobang » 2007.01.20. 21:51

Sziasztok

Olvasgattam és szétnéztem itt némileg és regisztráltam magam, mert olyan tapasztalatot mint az enyém nemigen találtam. Természetesen nem olvastam végig 11ezer hozzászólást, de mindegy :)

Elõszöris kalkulátor:

Dohányzásmentes idõ: 0 év, 11 hónap, 19 nap, 20 óra, 9 perc, 54 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 17492 db.
Az így megspórolt költség: 419808 Ft

Ez mindent elmond ugye? 14 éven át cigiztem, a végén már 2-3 dobozzal.

Ami nagyon fontos, én nem lemondtam és nem leszoktam róla, hanem megszabadultam tõle. Ugyanis semmi jó nincs a cigiben amirõl le kéne mondani.
Az a furcsa hogy még a motiváció sem volt erõs. Egy ideje persze már foglalkoztatott a gondolat, de én is, mint minden dohányos gyõzködtem magam hogy szeretek dohányozni és féltem hogy majd nem sikerül. Tehát meg se próbáltam. Mekkora baromság.
Aztán egyik nap valamiért úgy ébredtem, hogy nem akarok többé dohányozni. Munka közben érlelõdött bennem a gondolat, aztán délután elfogyott a cigim. Nem vettem újat. Mikor elszívtam az utolsót, abban a pillanatban tudtam hogy vége. "Leszoktam".
Az elsõ pillanattól kezdve élveztem a folyamatot az elvonási tünetekkel, hiánnyal és minden egyéb következményével együtt, ami egyébként szerintem egyáltalán nem veszélyes. És szerintem rossz dolog elterelni róla a gondolatainkat. Inkább figyelni kell a hiányra, az érzésekre és fel kell dolgozni.
Szerintem nem szabad nassolni meg pótcselekvéseket keresni, hiszen mit is akarunk pótolni? Azt amitõl meg akarunk szabadulni...?
Persze tudom szerencsés vagyok meg minden, sokan sokfélét mondanak. De szerintem õk sem tudják kit akarnak meggyõzni ezzel. Szerintem nehéz elfogadni hogy csak hozzáállás kérdése. Nem akarat, nem szerek, hanem hozzáállás.

A munkahelyemen és a családomban mindenki dohányzik körülöttem. Úgy szoktam le, hogy senki nem vette észre csak kb 1 hét után tûnt fel egyik munkatársamnak hogy már nem dohányzom velük. Nem voltam feszült, nem nassoltam, nem kerestem semmiféle pótcselekvést. Sõt még örültem is a nikotinhiánynak, mert tudtam hogy ez a legjobb ami történhet velem.

Egyébként nem vagyok büszke, mert nincs mögötte teljesítmény. Viszont örülök, mert ez volt eddigi életem legjobb döntése. Valóban igaz amit korábban nem hittem… igaz a szaglás, ízlés, közérzet meg minden. Jól érzem magam és tényleg nincs rendben hogy olyasminek örülök és olyasmit fedezek fel amik nemdohányzóként természetesek lettek volna.

Persze lehetne még sok dologról mesélni, de tényleg nincs nagy történet mögötte. Éppen ezért mindenkinek javaslom a leszokást és mindenkit kérek hogy mikor a leszokáson gondolkodik, jusson eszébe lehetõségként hogy leszokni esetleg könnyû is lehet és ne valami kínszenvedést kezdjen el mikor leteszi a cigit, hanem élete legjobb döntéseként élje meg! Sokkal könnyebb lesz minden.

voobang

HozzászólásSzerző: szabyb » 2007.01.20. 20:48

Sziasztok!
Én még csak 11 napja nem szívtam el egy cigit sem(pedig van nálam egy doboz mindig-megszokásból),de nagyon jó érzés "tisztának" lenni.Pedig naponta elment 1 doboz cigi majdnem 10 éven keresztül.Aztán egyszer csak úgy döntöttem lerakom és azóta is tart ez az állapot.A hiányt pedig sárgarépával próbálom pótolni.(a mozdulat az megvan:D).Azt azért észrevettem hogy egy kicsit ingerlékenyebb vagyok a szokásosnál,de majd remélem idõvel elmúlik.Nassolni sem nassolok,a sárgarépa elég rendesen laktat:D.Érdekes dolog még,hogy régebben kávé mellé én is szoktam cigit szívni,és most pedig inkább elveszi a kávézás a kedvem a cigitõl.Tegnap volt egy holtpontom(idegileg voltam oda) amikor is rágyújtottam de marha büdösnek éreztem és azonnal el is dobtam.Remélem továbbra is meg tudom állni,mert komolyan gondolom hogy le akarom rakni a cigit.Különben a tapaszos és rágós dolgokba nem hiszek(szvsz.csak pszihés alapon jók),szerintem csak marha nagy akaraterõ kérdése az egész.
Bocs minden dohányostól de ez így van.Ha nincs akaraterõ akkor marad a dohányzás:(.Kívánom hogy mindenkinek sikerüljön megszabadulnia eme káros szenvedélytõl.
szabyb

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.20. 16:45

Sziasztok!
Szeretném tudni, hogy érkeztél a buliból haza mse! Bíztam benned! De ha netalán nem sikerült, akkor se szégyeld megírni, hiszen ismét elkezdheted!
Várom jelentkezésed!
vica

HozzászólásSzerző: kildike » 2007.01.20. 13:02

Sziasztok! Már 3 hónapja és 13 napja nem gyújtottunk rá! Anyukámmal és párommal októberben voltunk biorezonanciás kezelésen és nekünk úgy tûnik bevált. Az elsõ hét katasztrofális volt... rendes elvonási tünetek mutatkoztak és nem a mozdulat hiányzott (mert a kezelésen azt mondták, hogy a mozdulat fog hiányozni), hanem a cigi. de piszokul ám! És mégsem gyújtottunk rá, mert odáig soha nem jutottunk el, hogy rá is gyújtsunk, pedig a maradék cigarettákat a mai napig sem dobtuk ki, sõt teljesen szem elõtt, a konyhapulton tároljuk, de már valószínûleg egy sem fog elfogyni belõlük...
1 hét után az ember úgy van vele, ha egy hetet kibírtam, a következõ már menni fog. Két hétig ha nem szívtam, akkor már csak nem most fogok rágyújtani? Három hónap után pedig olvasgatom ezt a fórumot... remélem, nekünk már csak ennyi maradt a cigibõl!
Azt még azért hozzá teszem, egy másodpercig sem bíztunk a biorezonanciában, anyukám kb. 40 évet dohányzott, mi a férjemmel úgy 20 éve szívtuk. Fejenként egy-egy doboz lazán elment és a hitetleneknek mondom, tényleg egyik percrõl a másikra tettük le az utolsó szálat, ami máig az utolsó! De azt azért megbeszéltük elõtte, ha valakinek nem megy, akkor nem lesz szemrehányás, vita, egyebek.
Ma már az sem zavaró, ha mellettem cigiznek, zárt helyen pedig kifejezetten irritál a füst... mert büdösnek érzem.
Mindenkinek ajánlom ezt a módszert, még annak is aki nem hiszi, ki kell próbálni, mert nem fájdalmas, nem hosszadalmas és szerintem tényleg eredményes is.
kildike

HozzászólásSzerző: dieda » 2007.01.20. 12:36

Szitaszok,

én is leszoknék, többször próbáltam, és mindig ugyanott buktam el. Valakinek van tippje? Élménybeszámoló, ilyesmi...

Tehát:
amikor nem gyújtok rá, bamba vagyok, mint a tök. Szó szerinte egyetlen gondolatom sincsen. Ha pedig van, olyan, mintha nem önmagam volnék, mintha valaki más gondolatait hallgatnám, mintha megváltozna a személyiségem. Leszokók, leszokottak, próbálkozók: ti is megéltetek ilyesmit?

Nem volt nehéz nem gyújtani rá:
bagósok között
alkohol mellé
kávé mellé

Nehéz, és nem találom az ellenszerét:
reggel
bármikor, amikor koncentrálni kell

Ha pedig reggel rágyújtottam, akkor pedig már óránként legalább elpippan egy szál...

Van valaki, akinek a legnehezebb a gondolkodásának torzulását kezelni, mint nekem?

Minden tanácsnak, linknek örülnék.

dieda
dieda

HozzászólásSzerző: vica » 2007.01.17. 18:04

válasz mse hozzászólására:

Én ugyanígy nem akartam hinni a kudzu hatásában. Aztán rá kellett jönnöm, hogy van benne valami és nem is akármi, hiszen én a "nagy bagós" le tudtatam tenni a cigit ilyen hosszú idõ után. Ráadásul nem is olyan nagyon nehezen. Ezek az írásaink azért is jók, mert a tapasztalataink hátha másoknak is segítséget nyújt. Ez jó dolog!
vica

HozzászólásSzerző: razgon » 2007.01.17. 13:38

válasz Judy25 hozzászólására:

Kitartás! Nekem 1 hónapig gombóc volt a torkomban. Fõleg ha az utcán megcsapott valakinek a füstje. Aztán elmúlt. Érezni fogod majd, egy-két hónap múltán, hogy erõsödsz, hogy nõ az állóképességed. Ez majd növelni fogja az önbecsülésed, és segít kitartani. Addig meg gondolj arra, hogy mennyi pénzt megspórolsz naponta.

Nálam legalábbis így volt.
razgon

HozzászólásSzerző: gida » 2007.01.17. 01:58

Sziasztok) Jó régen jártam már errefelé, éppen ideje volt benéznem.. :-)
ohányzásmentes idõ: 0 év, 6 hónap, 11 nap, 3 óra, 43 perc, 55 másodperc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 5735 db.
Az így megspórolt költség: 129038 Ft

Egyéb adatok:
Ezen idõ alatt nem füstölt el 5.74 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 11 gramm nikotin,
és nem mérgezte magát 34 gramm kátránnyal és 29 gramm szénmonoxiddal.

Itt tartok most és azt hiszem, sikerült elérnem, hogy leszokjak úgy a dohányzásról, ahogy elgondoltam) Nincs kisértés, nincs függõség sem és mostmár egészen bátran mondhatom, hogy LESZOKTAM) Mindenkinek, aki úgy érzi, hogy nehéz, csak azt tudom mondani, hogy nem az! A lényeg a tudatosság és a kitartás, ami még nagyon fontos, az az, hogy SOHA ne sajnáld magad azért, mert leszoktál, soha ne gondold, hogy "de jó lenne rágyújtani"!! Tudatossan gondolj rá, hogy milyen jó, hogy nem mérgezed magad, nem költesz rá egy rakás pénzt, stb, kit mi motivál.. Egyre ritkábban fogsz rá gondolni, ahogy az idõ múlik. Aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy zavar a cigifüst, ott már a fél siker van) Sok-sok pozitív gondolatot és kitartást kívánok mindenkinek)
gida

HozzászólásSzerző: vörösmacska » 2007.01.13. 07:01

Jó reggelt kívánok mindenkinek!Szeretném röviden elmondani hogy miért regisztráltam a topikra.67 éves nyugdíjas nõ vagyok. Egyedül élek, salyát jogú nyugdíjbol.34évig dohányoztam, nem is keveset.Egy családi haláleset után napi két ,három dobozzal is.Ez 2006-ban volt.Mikor rájöttem hogy pótcselejvésként mitcsinálok magammal,úgy döntöttem hogy azonnal a felére csökkentem a mennyisége.Féltem hogy nem sikerül, de betartottam. nem tudom egy, vagy két hét mulva megint feleztem, és így csökkentettem egészen napi hat szálig. Egy pénteki napon el felejtettem venni cigit és valamikor szombaton hiába akartam rá gyújtani üres volt a doboz! Akkor feltettem magamnak a kérdést hogy vállalom-e hogy lusta vagyok kimenni venni és akkor most hagyom abba EGÉSZEN vagy kimegyek, veszek de akkor SZÍVOM és MÉRGEZEM magam tovább! Úgy döntöttem hogy ezt a lustaságot vállalom! Azóta sem gyújtottam rá! Ez így nagyon szép, de nem ilyen egyszerû, Azt javaslom mindenkinek, hogy foglalja el magát minden percben valami neki tetszõ dologgal! Persze a leg fontossabb hogy érjen meg az elhatározás arra hogy nem akar dohányozni.mindenkinek megvan a maga oka erre! És ha meg szegi a sajátmagának tett ígéretét, kezdje elõröl, de ne érezze magát bûnösnek, rossz embernek ! A dohányzó ember is EMBER csak szerencsétlenebb nálam mert õ még nem tudja hogy jobb cigi nélkül mint állandó füstbem élni.Ezekkel a tapasztalatokkal szeretnék más emberek hasznára lenni.Ezért nem bánom ha valaki úgy érzi hogy érdemes tõlem kérdezni a tapasztalataimat illetõen.Dohányzás mentes napokat kívánok MINDENKINEK: vörösmacska
vörösmacska

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról