Leszokni, de hogyan?

Itt találod azokat a témákat, amelyek a dohányzásról szólnak. Ha rászoktál, leszoknál, vagy már el is indultál a hosszú úton a füstmentes (=egészségesebb) élet irányába, akkor itt a helyed.

Re: Leszokni, de hogyan?

HozzászólásSzerző: Tybo » 2006.04.07. 12:56

válasz mirr hozzászólására:

Nem kell megijedni, veszíteni nem veszítesz vele semmit.
Meg mitõl parázol? Azért vetted meg, hogy le tudj szokni, nem? Akkor meg?:)
Tybo

HozzászólásSzerző: Tybo » 2006.04.07. 12:47

Fogalmam sincs, hogy miért nem jött be. Olyan szinten bejött, hogy tényleg sokkal könyebb vele a dolog, de valamiért mindig visszaestem (most is). Lehet, hogy nem követtem megfelelõen az utasításokat, elõfordulhat (csak nem tünt fel).

Nekem már volt jó pár leszokási kísérletem, mindig mindegyikbõl tanultam valamit és próbáltam finomítgatni. Szerintem minden lehetséges módszert kipróbáltam már, amit hallodtam már leszokottaktól, vagy amit olvastam. De mind közül Allen Carr jött be a legjobban.

A nikotintapaszt nem próbáltam, meg nem is akarom. Az ugyanúgy függésben tart a nikotintól, nem látom értelmét. No meg, rohadt drága. Drágább, mint ha cigit vennék.
Van ez a birezonenciás mi a fene, abban sem nagyon hiszek. Ha nagyon egetrengetõ lenne, akkor nagyobb viszhangot kapna, meg benne lenne az orvosi kezelésekben, vagy ajánlaná az orvos is. No meg az sem két forint :) Nem vonom kétségbe, hogy volt akinek segített, de nem sz**om a pénzt, hogy csak úgy vakon belevágjak. Kiadok egy rakat pénzt és nem érek el vele semmit. Tudom, a cigi is drága, meg nem lenne jogom zezt mondani, mert arra is költök egy csomó pénzt.
Tybo

HozzászólásSzerző: Tybo » 2006.04.07. 12:39

válasz Merlot hozzászólására:

Hát, ezt szomorúan olvasom, fõleg ennyi idõ után :(. De nagyon örülök, hogy nem hagytad magad további cigarettákra :). Csak most kapott nikotint a szervezeted és lehet, h megint kijön a nikotinéhség. Csak így tovább! Lehetõleg, legközelebb, ezt ne játszd meg :)

Amúgy jah, eléggé beszédíti az embert ha egy ideig nem szívja majd rágyújt.
Tybo

HozzászólásSzerző: Merlot » 2006.04.07. 12:23

Sziasztok! Hát a mágikus 3. hónap nem a kánaánt hozta el, hanem 2 szál cigit. Egy hatalmas sörözés záróaktusa volt. Fél 3-ig bírtam, aztán rágyújtottam. Elõször majdnem hanyattestem annyira megszédültem (+ a sör hatás), de a második nagyon jó volt. De ami igazán jó, hogy nem volt bennem lelkiismetet furdalás, nem hiányzik jobban, mint elõtte, fel sem merült a visszaszokás lehetõsége. (4 nap telt el azóta)Valószínüleg ugyanez 1-2 hét után azonnali visszaesést okozott volna, most lazán kezelem a dolgot. Mindenkinek kitartást és jó hétcvégét kívánok.
Merlot

HozzászólásSzerző: mirr » 2006.04.07. 08:40

válasz Tybo hozzászólására:

Egyébként nekem tetszik, most tartok az uccsó fejezetnél, amit már kb 3 napja... lehet nagyon hülyén hangzik, de valahogy azt érzem, hogy tényleg letenném, és valszeg megijedtem... vagy valami ilyesmi lehet.... de majd most hétvégén megpróbálom, no doli, no bagós kollegák :)))
mirr

HozzászólásSzerző: mirr » 2006.04.07. 08:37

Neked miért nem jött be?
Miket próbáltál már?
mirr

HozzászólásSzerző: Tybo » 2006.04.06. 16:40

Igen, próbáltam.

De az, hogy nekem nem sikerült, az ne riasszon vissza. Ugyanis a sikerek aránya sokkal nagyobb (kb 95%os), mint bukásoké. Világszerte hihetetlen sok ember szokott le végleg az õ módszerével.
De, hogy nekem nem sikerült végig csinálni, az egy dolog. De még így is azt mondom, hogy a lehetõ legjobb módszer! Csak nyerhetsz vele.
Tybo

HozzászólásSzerző: mirr » 2006.04.06. 16:37

Te ezt próbáltad???
mirr

HozzászólásSzerző: Tybo » 2006.04.06. 16:32

Szia!

Igen, tapasztalatom van. Nagyon jó könyv és a módszer is nagyon jó! De azért csodát ne várj tõle. Nagyon sok mindenkin segített, ez tény.
Annyit kijelenthetek, hogy a módszere sokkal könyebbé teszi a leszokást, mitn akármelyik más taktika.
Tybo

HozzászólásSzerző: mirr » 2006.04.06. 14:45

Sziasztok!

A minap olvastam egy könyvrõl, amit már sikerült besezerezni. Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról. Elég érdekesnek tûnik számomra. Van valakinek ezzel a könyvvel kapcsolatban valami tapasztalata? légyszi ossza meg, nagyon kiványcsi avgyok!

elõre is köszi

mirr
mirr

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgás a dohányzásról, leszokásról, rászokásról